info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Gastren Duo shurup

Çmimi:919.00 L

Solucion oral që neutralizon aciditetin e stomakut
100 ml

Stock: Ka stok

SKU: 004492336
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

100 ml

Suitable For

Përshkrimi

Gastren Duo përmban 600 mg karbonat kalciumi, 70 mg karbonat magnezi dhe 150 mg algjinat natriumi në 5 ml shurup.
Përdoret për lehtësimin e simptomave që lidhen me rikthimin e përmbajtjes së stomakut në ezofag (refluks gastro-ezofageal) dhe problematikat që lidhen me aciditetin e shtuar të stomakut si: dhimbje stomaku, djegie epigastrike, ndjesi ngopje ose rëndese në stomak, mostretje, nauze dhe të vjella.

Mos përdorni Gastren Duo nëse keni:
-Mbindjeshmëri ndaj përbërësve të produktit;
-Çrregullime që vijnë si pasojë e niveleve të larta të kalçiumit në gjak dhe/ose në urinë;
-Depozitime të kalciumit në veshka;
-Insufiçiencë të rendë renale,
-Nivel të ulët të fosfateve në gjak.

Çfarë duhet të keni parasysh kur merrni Gastren Duo?
Mos e përdorni këtë produkt mjekësor për një periudhë të gjatë kohe dhe në doza më të larta se dozat e rekomanduara.
Në rast se simptomat nuk përmirësohen dhe mbas marrjes së këtij medikamenti, këshillohuni dhe njëherë me mjekun tuaj.

Përdoreni me kujdes këtë medikament nëse keni:
-Insufiçencë renale ose funksion të dëmtuar të veshkave;
-Nivel të lartë të kalçiumit në urine;
-Probleme ne traktin intestinal (konstipacion);
-Probleme me hemorroidet.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj perpara se të konsumoni këtë bar.
Ju mund ta merrni Gastren Duo gjatë shtatzënisë sipas dozave të rekomanduara dhe të këshilluara nga mjeku juaj.
Shmangni përdorimin e dozave të larta për një periudhë të gjatë kohe. Mos e tejkaloni dozën maksimale ditore të rekomanduar.
Gjatë ushqyerjes me gji këshillohuni me mjekun tuaj nëse duhet apo jo ta përdorni këtë bar.

Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Nëse nuk rekomandohet ndryshe nga mjeku, doza standard për të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç është 10 ml . Kjo dozë rekomandohet të merret një orë pas vaktit ushqimor ose përpara se të shtriheni për të fjetur. Kur kjo dozë nuk arrin të veprojë mund të merrni dhe 10 ml solucion të tjerë.
Tundeni shishen mirë përpara çdo përdorimi.

Mjeku do t’ju informojë lidhur me kohëzgjatjen e përdorimit të Gastren Duo.
Nëse problematika vazhdon dhe mbas përdorimit të Gastren Duo për 14 ditë rregullisht, këshillohuni me mjekun tuaj.
Nuk rekomandohet të përdoret te fëmijët nën moshën 12 vjeç.
Për të moshuarit nuk rekomandohet modifikim i dozës.

Përbërësit

600 mg karbonat kalciumi (E170), 70 mg karbonat magnezi (E504) dhe150 mg alginate natriumi (E401)
Eksipientet: bikarbonat natriumi, gomë ksantani, sukralozë, propil parahidroksi benzoat natriumi (E217), aromë mente, aromë frutash, aromë çamçakëzi, benzil alkool, ujë i purifikuar

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping