info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Kloroben Oral Rinse

Çmimi:515.00 L

Shpëlarës goje me klorheksidinë dhe benzidaminë
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

200 ml

Suitable For

Përshkrimi

Kloroben indikohet të përdoret në rast:
– inflamacioni të mukozës së gojës dhe të fytit, gingivitit me dhimbje, inflamacionit të sipërfaqes së gojës, faringitit, tonsilitit dhe plagëve në gojë.
– se duam të parandalojmë sëmundjet mikrobike që shkaktojnë inflamacion të gojës dhe të fytit, lehtësismin e enjtjeve dhe zbutjen e simptomave të gingivitit.
– të ndërhyrjeve në indet që rrethojnë dhëmbët (para dhe pas ndërhyrjeve).
– dëmtimit të mukozës orale si pasojë e medikamenteve dhe sëmundjeve specifike.

Kundërindikimet:
– Mbindjeshmëria ndaj benzidaminës, klorheksidinës ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim.
– Shtatzënia dhe ushqyerja me gji.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nuk duhet të përdoret Kloroben shpëlarës për gojën nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.

Efekte anësore të mundshme të rënda:
– Reaksione në lëkurë.
– Acarim në fyt dhe kollitje.
– Enjtje e gjëndrave të pështymës.

Ky është një ilaç OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë ilaç, lexoni me kujdes fletëudhëzimin e paketimit pasi përmban informacion më të detajuar.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj për çdo dyshim.

Përdorimi

Kloroben përdoret për shpëlarjen e gojës dhe për gargarë.
Përdoret i paholluar.
Duhet të mbahet në gojë për të paktën 30 sekonda.
Kloroben nuk duhet të përdoret te fëmijët nën 12 vjeç.
Kloroben nuk duhet të përdoret më shumë se 7 ditë.
Të rriturit bëjnë shpëlarje të gojës me 15 ml solucion çdo 1.5-3 orë.
Fëmijët mbi 12 vjeç bëjnë shpëlarje me 5-15 ml solucion çdo 1.5-3 orë.
Kloroben nuk duhet të gëlltitet.

Përbërësit

diglukonat klorheksidine, hidroklorur benzidamine, polifoniksorbate 20, sorbitol, propilen glikol, kinolinë e verdhë, esencë mente, sukralozë, MP ecocooli, patentë V blu, monohidrat i acidit citrik, dihidrat i citrave të natriumit, ujë i distiluar

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping