info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ialuset Plus Crema

Çmimi:1,330.00 L

Krem me efekt rigjenerues dhe anti-bakterial
25 g

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

25 g

Suitable For

Përshkrimi

Ialuset Plus krem ka si përbërës aktiv acidin hialuronik (kripë natriumi) dhe sulfadiazinën e argjendit.
Acidi hialuronik është përbërësi kryesor i dermës (lëkurës).
Falë fuqisë së tij higroskopike, në prani të lezioneve të lëkurës, ndihmon në ruajtjen e shkallës së duhur të hidratimit.
Vepron si ndihmës në proçeset e rigjenerimit të indeve, duke krijuar një mikromjedis të favorshëm për shërim dhe riepitelizim.
Sulfadiazina e argjendit ka veprim anti-bakterial, kryesisht te bakteret Gram (-).

Ialuset Plus indikohet në trajtimin e plagëve dhe djegieve të infektuara, sëmundjeve dermatologjike me origjinë bakteriale ose të predispozuara për zhvillimin e infeksioneve dytësore.

Kundërindikimet
– Mos përdorni Ialuset Plus krem nëse keni mbindjeshmëri ndaj sulfonamideve.
– Mos përdorni Ialuset Plus krem nëse keni alergji ndaj njërit prej përbërësve.
– Për shkak të të dhënave të pamjaftueshme, përdorimi i Ialuset Plus nuk rekomandohet tek fëmijët nën dy vjeç.

Të përdoret deri në 6 muaj mbas hapjes.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Aplikojeni kremin direkt në plagën e pastruar dhe të dezinfektuar, duke formuar një shtresë rreth 2-3 mm, ose aplikoni kremin në një garzë sterile dhe vendoseni në plagë.
Nëse vendosni garzën, fashojeni që të mos lëvizë.
Para çdo aplikimi të ri, rekomandohet pastrimi i plagës me ujë me kripë.
Riaplikojeni kremin çdo 24 orë.
Kremi mund të hiqet thjesht duke e larë me ujë.
Kohëzgjatja totale e trajtimit nuk duhet ta kalojë 1 muaj.
Mjeku vlerëson ecurinë e plagës dhe vazhdimin ose jo të trajtimit.

Përbërësit

hyaluronic acid (sodium salt) (0.2%), silver sulfadiazine (1%), other components: decyl ester of oleic acid, cetylstearyl alcohol and sodium lauryl sulfate and sodium cetearylsophate, macrogol, liquid sorbitol, glycerol, water.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping