info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Holle Pear with Spelt Flakes 6m+ Demeter

Çmimi:L300.00

Pure me dardhë dhe grurë për
fëmijë mbi 6 muaj. 190g.

Stock: In stock

Additional information

Brand

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Krahas pureve vetëm me fruta, Holle ofron dhe kombinime frutash me drithëra.
Për fëmijë mbi 6 muaj është krijuar pureja me grurë dhe dardhë.
Pa maja, pa kripë, pa sheqer të shtuar, pa laktozë dhe pa vezë.
Me çertifikim Demeter.

Përdorimi

Ngrohet para përdorimit. Fillohet ushqimi me dy-tre lugë dhe gradualisht çdo ditë shtohet sasia, derisa arrin në një kavanoz të plotë.
Kavanozi i hapur ruhet në frigorifer, deri dy ditë pas hapjes.

Përbërësit

Pear* 68 %, water,
pear juice concentrate** 4 %, spelt flakes* 3 %, rice semolina**, lemon juice concentrate**