info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Hepathrombin 500 ui/g (heparin-sodium)

Çmimi:488.00 L

Xhel me heparinw, qw ndikon nw proçesin e qarkullimit tw gjakut
Tub x 40 g

Stock: S’ka stok

SKU: 000118
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

40 g

Suitable For

Përshkrimi

Hepathrombin ka si përbërës aktiv heparin-sodium.
Përdoret për trajtimin e venave sipërfaqësore (tromboflebit sipërfaqësor) dhe lehtësimin e problemeve të ndryshme të lëkurës si nxirje dhe hematoma.

Mos përdorni Hepathrombin:
– nëse jeni alergjik nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim;
– nëse keni një histori trombocitopenie të shkaktuar nga heparina me natyrë imunologjike.
Mos e përdorni në plagë të hapura ose ekzema.

Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose po planifikoni një shtatzëni, këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj përpara përdorimit të këtij xheli.
Nuk ka të dhëna që sugjerojnë se Hepathrombin xhel nuk mund të përdoret gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Si të gjithë medikamentet e tjera dhe Hepathrombina mund të çojë në shfaqjen e efekteve anësore dhe pse jo të gjithë njerëzit i manifestojnë ato.
Reaksionet alergjike (ku përfshihet dhe skuqja ose kruarja) ndodhin shumë rrallë.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Hepathrombina xhel aplikohet lokalisht, në zonën e lëkurës që duhet trajtuar, me një shtresë të hollë, 2-3 herë në ditë.

Përbërësit

heparinë natriumi, alantoin, dekspantenol, EDTA natriumi, vaj esencial limoni, alkool izopropilik, karbomer 940, vaj i pishës së zezë, vaj pishe, levomentol, polisorbat 80, makrogol 6 glicerol kaprilokarpate, sorbitol i lëngshëm jo kristalor, trolaminë, ujë i purifikuar

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping