info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

HealthAid Vitamin D3 5000 UI

Çmimi:5,200.00 L 4,680.00 L -10%

Suplement ushqimor me vitaminë D3 për të rritur
Kuti x 30 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

30 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Vitamina D3 nga HealthAid është një suplement ushqimor që përmban vitaminën D3 në formën më të absorbueshme nga organizmi.
Në kushte të favorshme, vitamina D mund të prodhohet në organizëm nga ekspozimi në diell, nën ndikimin e rrezatimit UV.
Kjo është dhe arsyeja pse vitamina D quhet vitamina e diellit.

Vitamina D ndihmon:
– në përthithjen/shfrytëzimin normal të kalçiumit dhe fosforit,
– në ruajtjen e niveleve normale të kalçiumit në gjak,
– në ruajtjen e funksionit normal të muskujve,
– në ruajtjen e kockave normale dhe dhëmbëve normalë,
– në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe ka një rol në proçesin e ndarjes qelizore.

Ekziston rreziku i hiperkalçemisë nëse merrni vitaminë D 4000 IU ose më shumë çdo ditë, pa i ditur nivelet e kalçiumit në gjak.
Nuk përmban gluten dhe laktozë.
I përshtatshëm për t’u përdorur nga vegjetarianët.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ky produkt nuk ka për qëllim parandalimin, trajtimin ose shërimin e ndonjë sëmundjeje specifike.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni ndonjë problem shëndetësor specifik këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë në ditë, mundësisht pas konsumimit të vaktit ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

vitamine D3, Bulking Agent (maltodextrin), Capsule Shell (veg.cellulose), Vitamin D3(cholecalciferol).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping