info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Guerriero Ripolax

Çmimi:670.00 L

Suplement ushqimor që trajton dhe ndihmon në rastet e kapsllëkut
200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

200 ml

Suitable For

,

Përshkrimi

Ripolax indikohet për trajtimin e konstipacionit (kapsllëkut).

Ripolax përmban:
• Lactulozë-1:Veprimi laksativ realizohet nga fuqia osmotike, pra shton nivelin e ujit në lumenin intestonal.
• Lëng të Tamarindës (tamarindus indica L) dhe Mana nga Frashëri (Fraxinus ornus). Shtojnë vëllimin dhe ndikojnë në konsistencën e masës fekale. Kanë një ndikim pozitiv në rregullimin e tranzitit intestinal.
• Ekstrakte bimore si Althaea Officinalis dhe Prunus Domestica të njohura për vetitë e tyre zbutëse, me një ndikim pozitiv në rregullimin e tranzitit intestinal.

Nuk përdoren te fëmijët nën 1 vjeç.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo keni një problem shëndetësor të caktuar, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
-të rriturit nuk duhet të tejkalojnë dozën ditore prej 15 ml në ditë (pra mund të marrin 5ml 2 ose 3 herë në ditë);
-fëmijët nuk duhet të tejkalojnë dozën ditore prej 7 ml në ditë.
Të merret 1 ose 2 orë pas buke.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

Përbërësit

Lactulose
Althea officinalis dry extract
Mannit from fructose and Manna from Ash (Fraxinus Ornus)
Plum juice
Tamarind Juice

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping