info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Guerriero Oroxan Gel

Çmimi:746.00 L

Xhel oral që trajton gingivitet dhe aftet tek të rriturit dhe fëmijët
10 ml

Stock: S’ka stok

SKU: 0044404
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

10 ml

Suitable For

,

Përshkrimi

Oroxan xhel mund të përdoret për të parandaluar dëmtimet e vogla në gojë (afte, stomatit dhe inflamacion i gingivave).
Rekomandohet të përdoret dhe tek fëmijët e vegjël, për të qetësuar dhimbjet që shoqërojnë daljen e dhëmbëve të parë.

Acidi hialuronik, i pranishëm në formulim, është i dobishëm në hidratimin e mukozës orale e cila është dëmtuar nga barnat apo bakteret dhe viruset e ndryshëm.
Aloe vera stimulon formimin e fibroblasteve, të cilat janë prekursore të qelizave epiteliale dhe indit lidhor.
Dikalium glicirinizati është përbërësi veprues i bimës Likuirizia, veprimi anti-inflamator i së cilës rezulton në frenimin e fosfolipazës A2, e cila luan një rol të rëndësishëm në proçeset e ndryshme inflamatore.
Për më tepër acidi glicirizik frenon veprimin e ciklo-oksigjenazës dhe formimin e prostaglandinave.

Oroxan është një xhel me përbërës që veprojnë në mënyrë sinergjike, për të ruajtur ekuilibrin e mukozës orale, integriteti i së cilës është themelor për shumë funksione.
Ai ka veti zbutëse, mbrojtëse dhe ndihmon në riepitelizimin fiziologjik të kavitetit oral.

Përdorimi

Vendoseni produktin në gishtat tuaj dhe aplikojeni me kujdes në pjesën e mukozës të prekur nga inflamacioni.
Përsëriteni këtë veprim 5 herë në ditë.

Përbërësit

Ujë, glicerinë, ksilitol, hidroksietilcelulozë, benzoat natriumi, hialuronat natriumi, xhel me aloe barbadensis, pantenol, sorbat kaliumi, dikalium glicirizat, acid citrik.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping