info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Guerriero Kidstrong Fe

Çmimi:2,115.00 L

Suplement ushqimor me bazë hekuri për fëmijët që vuajnë nga anemia
200 ml

Stock: S’ka stok

SKU: 4495964
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

200 ml

Suitable For

Përshkrimi

Kidstrong Fe ështe një integrator me bazë pirofosfat hekuri (hekur 2 valent), i dobishëm në rastet e defiçiteve ushqimore ose kur organizmi ka nevojë më të lartë për hekur.
Pirofosfati i hekurit, i pranishëm në Kidstrong Fe, është ndryshe nga llojet e tjera të hekurit, pasi mund të vendoset në kos, qumështin e nënës dhe në produkte të tjera që përmbajnë kalçium dhe të përthithet lehtësisht në gjak.
Formulimit i është shtuar dhe vitamina C, që lehtëson përthithjen e hekurit. Vitamina C njihet gjithashtu dhe për vetitë e saj antioksiduese.

Një substancë tjetër që përmban Kidstrong Fe është dhe l-karnitina.
Prodhimi më i madh i l-karnitinës në organizëm është tek të rinjtë nga mosha 15 deri 20 vjeç.
Ndërkohë tek fëmijët e vegjël dhe të moshuarit është shumë i reduktuar.
Në rastet e sëmundjeve infektive si gripi, hundëve të bllokuara, ose në rastet e një sforcimi fizik prodhimi i saj është mbi mesataren.
Marrja e L-Karnitinës tek fëmijët në moshën e rritjes intelektuale, përmirëson kujtesën, përqëndrimin, aftesinë linguistike dhe aftësinë mendore në përgjithësi.
Kidstrong Fe përmban edhe vitaminën B12 dhe acidin folik, të cilët janë thelbësore për funksionimin e rregullt të trupit tonë.
Vitamina B12 është tepër e rëndësishme për sintezën e hemoglobinës.
Formula e Kidstrong Fe plotësohet nga mjalti shumëlulesh, zinku, bakri dhe manganezi.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Përpara përdorimit këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 ml në ditë.
Mjeku duke u bazuar në situatën e secilit pacient mund të modifikojë dozën e mësipërme.

Përbërësit

Wildflower Honey
VItamin C
Iron
L-Carnitine
Folic Acid
Vitamin B12
Zinc
Copper
Manganese

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping