info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Guerriero Cartiflex tablets

Çmimi:2,079.00 L

Suplement ushqimor që forcon kockat dhe artikulacionet
Paketim x 30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Cartiflex është një suplement ushqimor që trajton genoartrozën, osteoporozën dhe ndihmon në qetësimin e dhimbjeve të artikualcioneve.

Përbërësit veprojnë në sinergji me njëri-tjetrin dhe mundësojnë forcim të kockave dhe artikulacioneve ditë pas dite.
Përdoren të vetëm ose të kombinuar me terapi të tjera medikamentoze.

Cartiflex trajton osteoporozën dhe artritin reumatoid.
Cartiflex indikohet në trajtimin e:
• Osteoartriteve tek ijet, gjunjët, këmbët dhe kycet e këmbëve, supet, rizartrozat.
• Kondropative të lidhura me moshën, post traumatike, nga mbingarkesa funksionale, nga sportet dhe nga lodhja.
• Tendinopative: epikondiliti, tendinopative të shputave, tendinopative insercionale të “tendinit të Akilit”, tendinopative insercionale të gjurit, luksacioneve artikulare, tendiniteve akute dhe kronike.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo vuani nga një sëmundje tjetër këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 1-2 tableta në ditë, pas ushqimit.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Përbërësit kryesorë:
sulfat glukozamine
sulfat kondroitine
MSM
fortigel
boswellia
nukleotide
vitaminë D3
selen

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping