info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Gravol 50 mg (dimenhidrat)

Çmimi:443.00 L

Medikament që përdoret për të pakësuar ndjesinë e të vjellave gjatë udhëtimeve
Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 000559
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Formulation

Masa

30 tableta

Suitable For

,

Përshkrimi

Tabletat Gravol Easy to Sëalloë kanë një veshje të veçantë (Filmkote), një shtresë të lëmuar që i bën tabletat të gëlltiten lehtë dhe eliminon çdo shije të hidhur.

Indikimet:
Për parandalimin dhe trajtimin e të përzierave, të vjellave dhe marramendjes gjatë udhëtimeve.

Mund të shkaktojë përgjumje.
Shmangni drejtimin e një automjeti ose kryerjen e detyrave që kërkojnë vigjilencë mendore.
Shmangni pijet alkoolike.
Mos e merrni nëse vuani nga glaukoma, sëmundje kronike të mushkërive, vështirësi në urinim për shkak të zmadhimit të prostatës, nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.

Mos e përdorni së bashku me antihistaminikë të tjerë, medikamente me veprim qetësues pa u konsultuar me një mjek.
Mund të shkaktojë nxitje të sistemit nervor veçanërisht te fëmijët.

Përdorimi për kohë të gjatë duhet të bëhet vetëm me këshillën e mjekut.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Të rrituritmund të konsumojnë 1-2 tableta, rreth 30 minuta para nisjes për udhëtim (më mirë akoma nëse merret 1-2 orë para nisjes).
Doza mund të ripërsëritet mbas 4 orësh. Mund të merren maksimumi 8 tableta në 24 orë.

Fëmijët 6-12 vjeç mund të konsumojnë 1/2-1 tabletë rreth 30 minuta para nisjes (më mirë akoma nëse merret 1-2 orë para nisjes).
Doza mund të ripërsëritet mbas 6-8 orësh. Mund të merren maksimumi 3 tableta në 24 orë.

Përbërësit

dimenhydrinate, croscarmellose sodium, yellow 6 aluminium lake, iron oxide yellow, lactose monohydrate, magnesium stearate, microcrystalline celullose, polyethylene glycol, polyvinil alcohol, silicon dioxide, strach, talc, titanium dioxide

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping