info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Novago 50 mg (dimenhidrinat)

Çmimi:254.00 L

Medikament që përdoret për të pakësuar ndjesinë e të vjellave gjatë udhëtimeve
Kuti x 10 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 000076
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

10 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Novago përdoret për të parandaluar të përzjerat, të vjellat dhe marrjen e mendve gjatë udhëtimeve.

Nuk duhet të përdoret:
-nëse jeni alergjikë nga substanca aktive ose nga ndonjëri prej përbërësve të tjerë të pranishme në formulim.
-nëse jeni alergjikë nga substanca të tjera antihistaminike.
-tek foshnjet.

Përkujdesje në përdorim
Ky medikament duhet të përdoret me kujdes tek personat që vuajnë nga glaukoma, hipertrofia e prostatës, retensioni urinar, obstruksioni intestinal, astma bronkiale, epilepsia.
Rekomandohet që personat që vuajnë nga glaukoma, hipertrofia e prostatës, retensioni urinar, obstruksioni intestinal, astma bronkiale, epilepsia, të këshillohen me mjekun para përdorimit të këtij medikamenti.
Fëmijët nën 12 vjeç mund ta përdorin këtë medikament vetëm nëse e rekomandon mjeku.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Novago nuk duhet të përdoret gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.
Novago nuk duhet t’u jepet foshnjeve të sapolindura.
Nese po planifikoni një shtatzëni apo nëse jeni duke përdorur Novago dhe zbuloni që jeni shtatzënë, këshillohuni me mjekun tuaj.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Të rriturit dhe adoleshentët mund të konsumojnë 1 tabletë rreth 30 minuta para nisjes për udhëtim.
Doza mund të ripërsëritet mbas 3-4 orësh. Mund të merren maksimumi 4 tableta në 24 orë.

Fëmijët 6-12 vjeç mund të konsumojnë 1/2 tabletë rreth 30 minuta para nisjes.
Doza mund të ripërsëritet mbas 6-8 orësh. Mund të merren maksimumi 2 tableta në 24 orë.
Tabletat kanë një vijë ndarëse, e cila e bën më të lehtë përgjysmimin e saj.

Përbërësit

dimenhydrinate, Corn starch, Lactose monohydrate, Talc, Magnesium stearate.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping