info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Gine Tantum Soluzione Vaginale (benzidamina)

Çmimi:1,373.00 L

Lavanda vaginale njëpërdorimëshe
Kuti x 5 flakonë

Stock: Ka stok

SKU: 003620
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

5 flakone

Suitable For

Përshkrimi

Gine Tantum përmban benzidaminë klorhidrat, një substancë anti-inflamatore jo-steroide.
Përdoret:
– si trajtim lokal në rast inflamacioni të vulvës dhe vaginës, pavarësisht origjinës, e karakterizuar nga sekrecione vaginale, kruarje, irritim, djegie dhe dhimbje.
– në higjienën intime te femrat pas lindjes.

Mos përdorni Gine Tantum nëse:
– jeni alergjik nga benzidamina ose nga ndonjëri prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë, po planifikoni një shtatzëni ose ushqeni me gji këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të Gine Tantum.
Nëse është e nevojshme Gine Tantum mund të përdoret gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Si të gjithë medikamentet e tjerë dhe Gine Tantum mund të çojë në shfaqjen e efekteve anësore, dhe pse jo të gjithë mund ti manifestojnë ato.
Në rastet kur përdoret për kohë të gjatë mund të shfaqet irritim në lëkurë.
Në këtë rast këshillohuni me mjekun tuaj.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Rekomandohet të përdoret 1 lavandë vaginale 1 ose 2 herë në ditë, për 7 ditë rresht.
Nëse shqetësimi vazhdon pas 7 ditësh përdorimi, këshillohuni me mjekun tuaj.

Përbërësit

benzydamine hydrochloride, benzalkonium chloride, edetate disodium, base rose perfume, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping