info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e vjeshtës në suplemente & kozmetikë| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Germaine de Capuccini Timexpert Sun Blue Protective Bi-Phase Antioxidant SPF 30

Çmimi:4,200.00 L 3,780.00 L -10%

Solucion i koncentruar bifazik me faktor mbrojtës 30.
200 ml

Stock: Ka stok

SKU: GRM067
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

200 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Locion freskues bifazik i cili kombinon teknologjinë e patentuar të aktivizimit të nxirjes.
Shton intensitetin e nxirjes, duke hidratuar dhe rigjallëruar lëkurën.
I përshtatshëm për fytyrën dhe trupin.
Teksturë e lehtë.
Rezistent ndaj ujit.

Uji dhe vaji kombinohen për të dyfishuar përfitimet në lëkurë:

• Faza vajore: Mbron nga rrezet UV.
• Faza e ujit: Freskon dhe hidraton.

Ekstrakt 100% i pastër i rrënjës së xhinxherit:

• Ngadalëson plakjen e lëkurës.
• Qetëson skuqjen.
• Rrit aftësinë natyrale të lëkurës për t’u rigjeneruar.
• Redukton ndjesitë e djegies.

Përdorimi

Tundeni mirë para përdorimit.
Aplikojeni në lëkurë për t’u mbrojtur nga rrezet UV dhe për të rifreskuar trupin.

Përbërësit

Aqua (Water) – Solubilizing Agent
Isohexadecane – Emollient
Phenoxyethyl Caprylate – Emollient
Octocrylene – Sunscreen Agent
Cetearyl Ethylhexanoate – Emollient
Butyl Methoxydibenzoylmethane – Sunscreen Agent
Isoamyl p-Methoxycinnamate – Sunscreen Agent
Ethylhexyl Salicylate – Sunscreen Agent
Pentylene Glycol – Humectant
Undecane – Emollient
Tridecane – Emollient
Sodium Chloride – Rheologic Additive
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil – Plant Emollient
Parfum (Fragrance) – Fragrance Ingredient
Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine – Sunscreen Agent
Phenoxyethanol – Preservative
Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract – Active Ingredient
Ethylhexylglycerin – Emollient
Benzyl Salicylate – Fragrance Ingredient
Coumarin – Fragrance Ingredient
Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil – Antioxidant
Linalool – Fragrance Ingredient
Alpha-Isomethyl Ionone – Fragrance Ingredient
Eugenol – Fragrance Ingredient
Citronellol – Fragrance Ingredient
CI 61565 (Green 6) – Colorant
BHT – Antioxidant
CI 42090 (Blue 1) – Colorant
Ascorbyl Palmitate – Active Ingredient

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping