info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Maalox tableta

Çmimi:394.00 L

Tableta të përtypshme që neutralizojnë aciditetin e stomakut
Kuti x 40 tableta të përtypshme

Stock: Ka stok

SKU: 000509
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

40 tableta të përtypshme

Suitable For

Përshkrimi

Maalox kombinon në mënyrë të ekuilibruar hidroksidin e magnezit me atë të aluminit, dhe ka aftësi të fuqishme për të neutralizuar acidet si dhe një efekt mbrojtës në membranat mukoze të ezofagut, stomakut dhe duodenit.
Maalox lehtëson dhimbjet e shkaktuara nga aciditeti i shtuar në pjesën e sipërme të traktit gastrointestinal për disa orë.
Maalox indikohet për trajtimin simptomatik të urthit dhe sëmundjes së refluksit gastro-ezofageal (rritje e përmbajtjes gastrike në ezofag) tek të rriturit dhe adoleshentët nga mosha 15 vjeç.

Mos merrni Maalox:
– nëse jeni alergjik ndaj hidroksidit të aluminit, hidroksidit të magnezit ose ndonjë prej përbërësve të tjerë të këtij medikamenti.
– nëse keni dëmtim të veshkave.

Paralajmërime dhe masa paraprake:
Pyesni mjekun, farmacistin ose infermierin tuaj për këshilla përpara se të merrni Maalox:
– nëse keni humbur peshë;
– nëse keni vështirësi në gëlltitje ose dhimbje të vazhdueshme stomaku;
– nëse ky është episodi juaj i parë i një sëmundjeje gastrointestinale ose nëse natyra e saj ka ndryshuar kohët e fundit;
– nëse keni insufiçiencë renale.
Fëmijët
Përdorimi i hidroksidit të magnezit mund të shkaktojë hipermagnezemi te fëmijët e vegjël, veçanërisht në prani të dëmtimit të veshkave ose dehidrimit.

Shtatzënia, ushqyerja me gji dhe fertiliteti
Gjatë shtatzënisë, ky medikament mund të përdoret vetëm me rekomandim nga mjeku. Gjatë trajtimit me këtë bar, ushqyerja me gji mund të vazhdohet.

Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Maalox është formuluar për t’u përdorur nga të rritur dhe fëmijë mbi 15 vjeç.

Përtypni 1 ose 2 tableta për të trajtuar djegien e stomakut dhe refluksin që krijohet pas konsumimit të ushqimit.
Mos e përdorni më shumë se 10 ditë rresht.

Përbërësit

magnesium hydroxide, aluminium hydroxide, sorbitol solution (non-crystallised), maltitol, glycerol (85%), sodium saccharin, lemon flavouring (acacia, lemon flavouring, butylated hydroxyanisole (E320) and purified water), talc and magnesium stearate.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping