info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Fastum Gel (ketoprofen)

Çmimi:412.00 L

Xhel me ketoprofen, për trajtimin lokal të dhimbjes dhe inflamacionit
50 g

Stock: Ka stok

SKU: 3653
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 g

Suitable For

Përshkrimi

Fastum xhel ka në përmbajtje ketoprofen dhe i përket grupit të barnave AIJS. Këto barna kanë veti të ulin inflamacionin dhe të qetësojnë dhimbjen.

Fastum xheli përdoret për të qetësuar dhimbjen që vjen nga dëmtimi i indeve të buta, nga ndrydhjet dhe nga tërheqjet muskulore.
Fastum xhel nuk duhet të përdoret tek fëmijët nën 12 vjeç.

Mos e përdorni Fastum xhel nëse:
-jeni alergjik nga ketoprofeni ose nga ndonjë substancë tjetër e pranishme në formulim.
-keni pësuar ndonjëherë ndonjë reaksion mbindjeshmërie nga drita – një reaksion jonormal i shkaktuar në lëkurë nga drita e diellit, që duket si djegie.
-jeni alergjikë nga kremërat që pengojnë rrezatimin UV ose nga parfumet.
-nëse jeni alergjikë nga aspirina ose barna të tjerë AIJS ose medikamente të cilët qetësojnë dhimbjen ose ulin inflamacionin si acidi tiaprofenik.
-nëse jeni alergjikë nga fenofibrati (medikament që përdoret për të ulur nivelin e kolesterolit në gjak).
-si pasojë e aspirinës ose barnave të tjerë të grupit AIJS keni përjetuar astmë, rinit ose skuqje dhe kruarje të lëkurës.
-keni ekzemë, akne apo plagë pasi nuk i trajton ato.
-zona ku do aplikohet xheli është zona rreth syve.
-jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.

Ndaloni së përdoruri Fastum xhel nëse ndodh ndonjë reaksion alergjik në lëkurë, duke përfshirë dhe reaksionet që mund të ndodhin si pasojë e përdorimit të njëkohshëm me produkte që përmbajnë octocrylene (substancë e cila gjendet në disa produkte kozmetike si shampo, xhel larës, kremëra etj).
Mos e ekspozoni lëkurën në të cilën është aplikuar Fastum xheli në dritën e diellit.

Siguria e fastum xhelit në fëmijë nuk është vërtetuar akoma.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Mos përdorni Fastum xhel gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji. Mund të ndikojë negativisht tek fëmija juaj.

Medikamenti i mësipërm është një bar OTC, pra mund të merret pa rekomandim nga mjeku.
Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Aplikoni Fastum xhel në zonën që duhet trajtuar 2 ose 3 herë në ditë (aplikohet 5-10 cm xhel).
Fastum xhel është vetëm për përdorim të jashtëm.
1. Masazhoni me lehtësi xhelin në zonën që duhet të trajtohet.
2. Lani duart përpara dhe pas çdo përdorimi.
3. Mos e aplikoni xhelin në lëkurë të infektuar apo në plagë.
4. Mos e përdorni në sy ose në zonën rreth syve, në kavitetin oral, në mukozat e hundës, në regjonin anal apo genital.
5. Mos e përdorni xhelin nëse ndodh një reaksion alergjik në lëkurë.
6. Mos vishni rroba të ngushta dhe mos e fashoni zonën ku keni aplikuar xhelin.

Përbërësit

ketoprofene, carbomer, ethanol, neroli essence, lavender essence, trolamine and purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping