info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Esi Aloe Fresh Whitening Dentifricio in Gel

Çmimi:500.00 L

Pastë dhëmbësh natyrale zbardhuese
100 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

100 ml

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Përshkrimi

Pastë dhëmbësh në formën e një xheli, me veprim të ngadaltë që zgjat në kohë.
Kombinon substanca me origjinë natyrale si aloe vera, tea tree oil, cetraria islandica etj të cilat zbardhin dhe bëjnë më të shndritshëm dhëmbët tuaj.
Veprimi i ngadaltë i xhelit vjen si pasojë e pranisë në të të karboksimetilkitosanit, një substancë që ka treguar efikasitet në parandalimin formimit të kariesit dhe gurëzave.

Veprimi zgjat për rreth 5 orë, që është dhe koha mesatare ndërmjet larjes së dhëmbëve.

Xheli përmban xilitol, një ëmbëlsues natyral, që nuk nxit formimin e kariesit dhe nuk fermentohet kur bie në kontakt me bakteret e gojës. Në këtë mënyrë pengon formimin e substancave acide që dëmtojnë smaltin.

Nuk përmban:
-fluor;
-parabene;
-saharinë;
-SLES dhe SLS.

Përdorimi

Pastroni dhëmbët tuaj pas çdo vakti ushqimor.
Koha e larjes së dhëmbëve është e pakta 1 minutë.

Përbërësit

GLYCERIN, HYDRATED SILICA, SORBITOL, AQUA, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, CARBOXYMETHYL CHITOSAN, MENTHA ARVENSIS LEAF OIL, XANTHAN GUM, ALOE BARBADENSIS LEAF, CETRARIA ISLANDICA EXTRACT, AESCULUS HIPPOCASTANUM BARK EXTRACT, TILIA CORDATA FLOWER EXTRACT, MENTHOL, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL, PHENOXYETHANOL, POTASSIUM SORBATE, XYLITOL, CITRIC ACID, CI 75810, LIMONENE.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping