info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Ducray Kelual DS Shampoo

Çmimi:L1,950.00 L1,657.50 -15%

Shampo trajtuese kundër zbokthit me përbërës antimikrobialë dhe eksfoljues

100 ml

Stock: In stock

SKU: DU040

Additional information

Brand

Formulation

Specific For

Action

,

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Në sajë të përbërësve të saj (cicloproxolamine, pirition zink dhe keluamid) eleminon menjëherë dhe për një kohë të gjatë zbokthin dhe qetëson lëkurën.

Përdoret në rastet e psoriazës, ekzemave, dermatitit seborroik dhe në rastet e tharjes së lëkurës.

Përdorimi

Aplikohet në flokë të njomë, masazhohet dhe shpëlahet. Riaplikohet, lihet të veprojë për rreth tre minuta, shpëlahet përsëri. Aplikimi bëhet 3 herë në javë për dy javë (faza intensive e trajtimit) dhe më pas vetëm një herë në javë si trajtim mbajtës. Këshillohet të kombinohet me Elution shampo.

Përbërësit

Water, Sodium Laureth Sulfate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Distearyl Phthalic Acid Amide, Polysorbate 20, Coco-Glucoside, Ciclopirox Olamine, Lauryl Betaine, Acetamide MEA, Zinc Pyrithione, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Fragrance, Glycyrrhetinic Acid, Polyquaternium-10, DMDM Hydantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Polynaphthalenesulfonate, Methylisothiazolinone.