info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Doppelherz Aktiv Vitamin D3 2000 UI

Çmimi:1,170.00 L 1,053.00 L -10%

Suplement ushqimor me vitaminë D3, e rëndësishme për shëndetin tuaj
Paketim x 45 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

45 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Vitamina D3 njihet ndryshe si ”vitamina e diellit”, pasi sintetizohet në lëkurë gjatë ekspozimit në diell.

Kjo vitaminë luan rol të rëndësishëm në shumë proçese në organizëm, ndër të cilat:
-ndihmon në përdorimin korrekt të kalciumit;
-ndihmon në pasjen e kockave të forta dhe në forcimin e dhëmbëve;
-është e rëndësishme për pasjen e një funksioni muskular normal;
-merr pjesë në proceset e ndarjes qelizore;
-rrit imunitetin.

Doza prej 2000 UI e vitaminës D3 rekomandohet kur sasia e saj në organizëm është e ulët ose kur rriten kërkesat për të.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nuk rekomandohet të përdoret tek femrat shtatzëna, te fëmijët apo adoleshentët.
Të ruhet në temperatura nën 25 °C.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 kapsulë në ditë, gjatë ngrënies së ushqimit, e shoqëruar me një gotë me ujë.
Nuk përtypet.
Të mos tejkalohet doza e rekomanduar ditore.

Përbërësit

Ingredients Amount
Vitamin D 50 µg

Soybean oil, gelatine (bovine), humectant glycerol, cholecalciferol