info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Contrahist 5 mg (levocetirizinë)

Çmimi:707.00 L

Medikament OTC me veprim antialergjik
Kuti x 28 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 4496963
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

28 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Contrahisti përmban levocetirizinë hydrokloride.
Contrahist është një medikament antialergjik.

Përdoret për trajtimin e sëmundjeve që shoqërohen me:
-rinit alergjik;
-rash.

Mos përdorni Contrahist nëse:
-jeni alergjik nga dihidrokloridi i levocetirizinës, nga cetirizina, nga hidroksizina ose nga ndonjëri prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi;
-keni funksion të dëmtuar të veshkave.

Përdorimi i Contrahist nuk rekomandohet tek fëmijët nën 6 vjeç, pasi tabletat e veshura nuk janë të përshtatshme për t’u ndarë dhe për të përshtatur dozën.
Duhet të kini shumë kujdes nëse kombinoni Contrahist me alkool ose substanca të tjera që veprojnë në sistemin nervor. Tek pacientët e ndjeshëm mund të shkaktohet dëmtim në performancën mendore dhe gjendje alarmi.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë, po planifikoni një shtatzëni apo ushqeni me gji, këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj përpara përdorimit të këtij medikamenti.

Përdorimi i makinerive dhe ngarja e makinës
Në disa pacientë Contrahist mund të shkaktojë përgjumje, lodhje ose marrje mendsh. Nëse keni në plan të ngisni makinën ose të punoni me makineri, dhe të përdorni Contrahist, shihni fillimisht si do reagojë trupi juaj ndaj medikamentit.

Efekte të mundshme anësore:
-tharje goje;
-dhimbje koke;
-lodhje;
-përgjumje.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Doza e zakonshme për të rriturit dhe fëmijët mbi 6 vjeç është 1 tabletë në ditë.
Tabletat pihen siç janë, të shoqëruara me një gotë ujë. Mund të merren me ose pa ushqim.
Kohëzgjatja e trajtimit varet nga problemi që keni, ecuria dhe përcaktohet nga mjeku juaj.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

levocetirizine dihydrochloride, microcrystalline celulose, lactose monohydrate, magnesium stearate, hypromellose, titanium dioxide, macrogol

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping