info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Cerave Blemish Control Face Cleanser

Çmimi:2,100.00 L

Xhel pastrues me 2% acid salicilik, për lëkurë me tendencë akneike.
236 ml

Stock: Ka stok

SKU: CER030
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

236 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Xhel pastrues me 2% acid salicilik i formuluar për të trajtuar aknet, për të reduktuar pikat e zeza dhe për të përmirësuar pamjen e poreve, ndërsa argjila ndihmon në përthithjen e sebumit të tepërt.
Largon në mënyrë efektive papastërtitë dhe yndyrën e tepërt, eksfoljon butësisht dhe depërton në poret e bllokuara për të ndihmuar në parandalimin e formimit të akneve të reja.
Gjithashtu ruan barrierën mbrojtëse të lëkurës falë 3 ceramideve esenciale, qetëson lëkurën falë niacinamideve dhe redukton aknet duke e lënë lëkurën të butë dhe të hidratuar.
Pa fragrancë, pa parabene.
Jo-komedogjenik.

Përdorimi

Rekomandohet përdorimi në mëngjes dhe në mbrëmje.
Aplikojeni në lëkurë të lagur duke e masazhuar butësisht. Shpëlajeni me ujë të bollshëm.
Shmangni kontaktin me sytë.

Përbërësit

WATER, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, COCAMIDOPROPYL HYDROXYSULTAINE, GLYCERIN, NIACINAMIDE, GLUCONOLACTONE, SODIUM METHYL COCOYL TAURATE, PEG-150 PENTAERYTHRITYL TETRASTEARATE, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, CERAMIDE EOP, CARBOMER, CALCIUM GLUCONATE, TRIETHYL CITRATE, SODIUM BENZOATE, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CHOLESTEROL, TETRASODIUM EDTA, CAPRYLYL GLYCOL, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE, XANTHAN GUM, HECTORITE, PHYTOSPHINGOSINE, BENZOIC ACID

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping