info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Caffetin tablets

Çmimi:123.96 L

Medikament OTC me veprim analgjezik
Kuti x 12 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 3949
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

12 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Caffetin është një bar analgjezik i kombinuar me efekt analgjezik.
Ky efekt i atribuoet paracetamolit, propifenazonit dhe kodeinës, ndërsa kafeina e pranishme në këtë formulim, përmirëson efektin analgjezik të tyre.

Caffetin mund të përdoret për zbutjen e dhimbjeve të ndryshme si: dhimbje koke, dhimbje dhembi, migrenë, neuralgji, dhimbje muskulare, ishialgji, dhimbje post-traumatike, post-operatore dhe dhimbje menstruale.

Mos përdorni Caffetin nëse:
– keni pasur reaksion alergjik ndaj substancave aktive ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi.
– keni dëmtim të funksionit të veshkave ose të mëlçisë.
– keni profiri ose mungesë të glukozë-6-fosfat dehidrogjenazës, që janë çrregullime metabolike të rralla.
– jeni shtatzënë ose po ushqeni me gji.

Caffetin kundërindikohet tek fëmijët nën 12 vjeç.

Teksa përdorni Caffetin duhet të shmangni konsumimin e lëngjeve që përmbajnë alkool ose kafeinë.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Caffetin nuk duhet të përdoret në shtatzëni dhe as nëse jeni duke ushqyer me gji.

Efektet anësore më të shprehura:
– të përzjera;
– të vjella;
– shqetësimë gastro-intestinale;
– nervozizëm;
– palpitacione;
– vështirësi të gjumit;
– takikardi.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Caffetin merret vetëm në rast nevoje dhe jo si trajtim afatgjatë (jo më shumë se 3 ditë rresht).
Të rriturit dhe fëmijët mbi 16 vjeç mund të marrin 1-2 tableta (në varësi të shkallës së dhimbjes), maksimumi 3 herë në ditë.
Pra, nuk duhet të konsumohen më shumë se 6 tableta në ditë.
Fëmijët 12-16 vjeç mund të marrin 1/2-1 tablet në rast dhimbje, maksimumi 3 herë në ditë (për këtë moshë e mira është të konsultoheni me nje mjek përpara përdorimit të këtij medikamenti).

Përbërësit

paracetamol, propifenazon, kafeinë, seskuhidrat fosfati i kodeinës, hidrogjen fosfat kalçiumi dihidrat, celulozë mikrokristaline, povidon, kroskarmelozë natriumi, silic koloidal anhidër, amidon glikolat natriumi, dibehenat gliceroli, laurilsulfat natriumi, stearat magnezi

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping