info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Broncosil 6 mg/ml (ambroksol)

Çmimi:814.00 L

Medikament OTC në formë shurupi që përdoret për trajtimin e kollës me sekrecione
200 ml

Stock: Ka stok

SKU: BASI001
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

200 ml

Suitable For

Përshkrimi

Broncosil përmban ambroksol, një ekspektorant.
Redukton viskozitetin e sekrecioneve bronkiale.
Ka një efekt stimulues në mukozën bronkiale për të prodhuar më shumë sekrecione bronkiale të lëngshme.
Indikohet si terapi shoqëruese ndihmëse gjatë trajtimit antibakterial të infeksioneve të frymëmarrjes në prani të hipersekrecionit bronkial.

Mos merrni Broncosil:
– nëse jeni alergjik ndaj hidroklorurit të ambroksolit ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim;
– nëse vuani nga sëmundje të trashëgueshme në të cilat ka papajtueshmëri me njërin nga përbërësit e këtij imedikamenti.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose planifikoni një shtatzëni, këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të merrni ndonjë medikament.
Nuk ka efekteve anësore të raportuara tek femrat gjatë shtatzënisë, megjithatë nuk duhet të përdoret gjatë tremujorit të parë.
Hidrokloridi i ambroksolit kalon në qumështin e gjirit,prandaj nuk rekomandohet të përdoret gjatë ushqyerjes me gji.

Efekte anësore të mundshme:
– çrregullime gastrointestinale (dispepsi, ntë përzjera, të vjella, diarre, dhimbje barku, tharje e gojës, tharje e fytit, ulje e ndjeshmërisë në gojë dhe faring).

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
– Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç – 10 ml dy herë në ditë.
– Fëmijët 6-12 vjeç – 5 ml, 2-3 herë në ditë.
– Fëmijët 2-5 vjeç – 2.5 ml, 3 herë në ditë.
– Fëmijët deri në 2 vjeç – 2.5 ml, dy herë në ditë.
Mund të përdoret deri në 14 ditë.
Dozat mund të reduktohen nëse situata përmirësohet pas disa ditësh përdorimi.
Broncosil mund të merret me ose pa ushqim.

Përbërësit

ambroxol hydrochloride, hydroxyethyl cellulose, liquid sorbitol glycerol, benzoic acid, acesulfame potassium, strawberry flavour, vanilla flavour, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping