info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Tussavit shurup

Çmimi:339.00 L437.00 L

Shurup me ekstrakte bimore për qetësimin e kollës

Spastroje


Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

125 g, 250 g

Suitable For

Përshkrimi

Produkt bimor mjekësor për qetësimin e kollës në:
-rastet e pezmatimit të rrugëve respiratore;
-rast ftohjeje, infeksioni apo inflamacioni të mukozës së gojës dhe mukozës së faringut.

Mos përdorni Tussavit shurup për kollë nëse:
-jeni alergjik ndaj ndonjërit prej përbërësve të këtij formulimi apo nga ndonjëri prej pjesëtarëve të tjerë të familjes së bimëve që Tussavit përmban.
Nuk këshillohet të përdoret tek fëmijët nën 2 vjeç, pasi përmban alkool.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Këshillohuni gjithmonë me mjeku ose farmacistin tuaj përpara se të përdorni këtë shurup apo ndonjë medikament tjetër nëse jeni shtatzënë ose ushqeni me gji.
Meqë nuk ka të dhëna të mjaftueshme, përdorimi i Tussavit shurup nuk rekomandohet gjatë shtatzënisë ose ushqyerjes me gji.

Ashtu si të gjithë medikamentet e tjerë, Tussavit shurup për kollë mund të shkaktojë efekte anësore megjithëse jo të gjithë i shfaqin ato.
Nëse një nga efektet anësore të shfaqura bëhet serioz ose nëse keni ndonjë efekt anësor që nuk është listuar në këtë fletë-udhëzues këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.
Nga përdorimi i Tussavit shurup janë vërejtur reaksione mbindjeshmërie duke përfshirë dhe ndonjë rast shoku anafilaktik dhe të edemës Quincke, si dhe çrregullime të stomakut.
Shpeshtësia nuk dihet.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Gjithmonë merrni Tussavit shurup për kollë ashtu siç është përshkruar në fletë-udhëzues ose siç e ka rekomanduar mjeku juaj.
Të rriturit dhe adoleshentët mbi 12 vjeç, duhet të marrin 2 x 10 ml shurup, gati 6 herë në ditë (afërsisht çdo 4 orë).
Fëmijët 4 deri në 12 vjeç, duhet të marrin 10 ml shurup, 3-5 herë në ditë.
Fëmijët 2 deri në 4 vjeç, duhet të marrin 5 ml shurup, 3-5 herë në ditë.
Përdoret deri 6 muaj nga hapja.

Përbërësit

liquid extract of thyme herb, purified water, ethanol 96%, liquid extract of ribwort plantain leaves, sucrose, alcohol, caramel, glycerol, sodium benzoate, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping