info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Avene Lait Enfant SPF50

Çmimi:L3,500.00

Qumësht mbrojtës nga dielli SPF50 për fëmijë

200 ml

Stock: In stock

SKU: AV139

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

Spf

Action

, ,

Përshkrimi

I formuluar posaçërisht për fëmijët, për t’u ofruar mbrojtje maksimale ndaj rrezatimit UVA dhe UVB. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave, madje dhe për ato më të ndjeshme. Prania e pretokoferolit i jep veti antioksiduese duke e mbrojtur lëkurën nga radikalet e lira.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë para ekspozimit në diell dhe riaplikohet disa herë.

Përbërësit

Avene Aqua, Octocrylene, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Aqua, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetearyl Isononanoate, Glycerin, Titanium Dioxide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, C 12-15 Alkyl Benzoate, Diisopropyl Adipate, Potassium Cetyl Phosphate, Stearyl Alcohol, PVP/Eicosene Copolymer, Caprylic Capric Triglyceride, Caprylyl Glycol, Decyl Glucoside, Dimethicone, Disodium EDTA, Glyceryl Behenate, Glyceryl Dibehenate, Propylene Glycol, Silica, Sorbic Acid, Tocopheryl Glucoside, Tribehenin, Xanthan Gum, Tocopherol.