info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Avene Hydrance Optimale Riche

Çmimi:L3,100.00 L2,170.00 -30%

Hidratues për lëkurë të ndjeshme, të thatë e shumë të thatë
40 ml

Stock: In stock

SKU: AV031

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

,

Action

Përshkrimi

Formulim kremoz që siguron hidratim për kohë të gjatë, duke penguar avullimin e ujit nga lëkura.

 

Lëndët aktive që sigurojnë efektin:

  • Përbërësi i patentuar Lipomucine stabilizon filmin hidrolipidik të lëkurës dhe siguron përhapje optimale të ujit termal Avene.
  • Përbërësi i patentuar Meiboserine pengon largimin e ujit termal nga lëkura.
  • Uji termal Avene zbut & qetëson lëkurën.

 

Pas 28 ditësh përdorim, lëkura është 4 herë më e hidratuar dhe rifiton shkëlqimin e munguar. *

*Studim i kryer në 26 femra vullnetare, të moshës 18-70 vjeç, me lëkurë të thatë.

 

Përdorimi

Aplikohet në fytyrë, qafë dhe dekolte, të pastruar paraprakisht, në mëngjes dhe/ose mbrëmje.

Përbërësit

AVENE THERMAL SPRING WATER AVENE AQUA . MINERAL OIL PARAFFINUM LIQUIDUM . GLYCERIN. ISOHEXADECANE. DIMETHICONE. CETEARYL ALCOHOL. CARTHAMUS. TINCTORIUS SAFFLOWER SEED OIL CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL . ISOCETYL STEAROYL STEARATE. TRIETHYLHEXANOIN. GLYCERYL STEARATE. PEG,100 STEARATE. 1,2,HEXANEDIOL. BUTYROSPERMUM PARKII SHEA BUTTER BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER . CETEARYL GLUCOSIDE. BENZOIC ACID.