info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Avene Hydrance Optimale Legere

Çmimi:L3,100.00

Hidratues për lëkurë të ndjeshme, të dehidratuar normale dhe mikse

40 ml

Stock: In stock

SKU: AV029

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

,

Specific For

Suitable For

,

Action

Përshkrimi

Hidratues i lehtë që siguron një hidratim afatgjatë dhe ndihmon në parandalimin e avullimit të ujit nga lëkura. I rikthen asaj qetësinë dhe shkëlqimin, ndërkohë që linjat imëta të shkaktuara nga dehidratimi minimizohen.

Thith yndyrën e tepërt, duke ushtruar një veprim të lehtë matifikues.

Përbërësit aktivë të tij janë:

  •  Lipomucina e patentuar stabilizon filmin hidrolipidik dhe siguron shpërndarje optimale të ujit termal Avène në lëkurë.
  •  Meioboserina e patentuar kufizon avullimin e të ujit termal Avène.
  • Kapsulat absorbuese të sebumit thithin yndyrën e tepërt nga sipërfaqja e lëkurës.
  • Uji termal Avene zbut dhe qetëson lëkurën.

 

Përdorimi

Aplikohet në fytyrë, qafë dhe dekolte,  të pastruar paraprakisht, në mëngjes dhe në mbremje.

Përbërësit

AVENE THERMAL SPRING WATER AVENE AQUA .CAPRYLIC CAPRIC TRI GLYCERIDE.  CARTHAMUS TINCTORIUS SAFFLOWER SEED OIL CARTHAMUS TINCTORIUS . CYCLOMETHICONE. SUCROSE STEARATE.  GLYCERIN. BUTYLENE GLYCOL. SUCROSE DISTEARATE. POLYMETHYL METHACRYLATE. BENZOIC ACID. BETA,SITOSTEROL. BHT. CARBOMER.  CHLORPHENESIN. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE PARFUM . GLYCINE SOJA SOY BEAN SEED EXTRACT GLYCINE SOJA . PHENOXYETHANOL. POLOXAMER 188. SODIUM CHONDROITIN SULFATE. SODIUM HYALURONATE. SODIUM HYDROXIDE.