info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Avene Demaquillant Yeux

Çmimi:L1,850.00

Locion pastrues për zonën rreth syve 125ml
Qumësht pastrues dhe heqës i make,up,it për zonën rreth syve.

Stock: In stock

SKU: AV012

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Suitable For

,

Action

,

Pershkrimi

Formë galenike fluide. Përdoret në zonën rreth syve për t’i dhënë një ndjesi freskie. Ndihmon në largimin e make-up-it, duke përfshirë dhe atë rezistent ndaj ujit. Është izotonik me lotët, nuk shkakton skuqje apo djegie të syve. I përshtatshëm dhe për personat që mbajnë lente kontakti. Me ujë termal, që zbut dhe qetëson lëkurën. Pa parfum, pa paraben.

Perdorimi

Vendoset locioni në një pambuk dhe largohet make,up,i në zonën e syve.

Perberesit

AVÈNE THERMAL SPRING WATER, TRIETHANOLAMINE, SODIUM CHLORIDE, POLOXAMER 188, ACRYLATES C10,30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, PHENETHYL ALCOHOL.