info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj Trëndafil i egër Bio

Çmimi:L180.00

Përzierje bimore për forcimin e imunitetit

100 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Trëndafili i kuq konsiderohet burimi natyror më i koncentruar i vitaminës C pasi përmban një sasi 50-100 herë më tepër se agrumet, arsye kryesore kjo, që jep kontribut në forcimin e mbrojtjes natyrale të organizmit.
Prania e mollës dhe boronicës shtojnë ndjeshëm vlerat dhe shijen e çajit.
Kjo përzierje është gjithashtu një antiflamator dhe një rregullues i mirë i qarkullimit të gjakut.
Forcon imunitetin dhe vepron si një antialergjik dhe parandalues i alergjisë së frymëmarrjes.
Ka veti diuretike.
Ul nivelin e kolesterolit në gjak. Këshillohet përdorimi për çdo moshë.

Përdorimi

Një lugë çaji hidhet në një filxhan me ujë të nxehtë. Lihet i mbuluar 5-10 minuta dhe pasi kullohet, mund të pihet i ëmbëlsuar ose jo. Mund të merret 2-5 herë në ditë sipas dëshirës.

Përbërësit

Trëndafil të egër, boronicë (qershigël), dhe mollë të egër.