info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

ATC Çaj Afrodiziak Bio

Çmimi:L300.00

Përzierje bimore nxitëse dhe stimulante e seksit

90 g

Stock: In stock

Additional information

Brand

Përshkrimi

Në këtë çaj janë përfshirë bimë mjekësore me aftësi afrodiziake (nxitje seksuale).
Majorana në sajë të esencës, tanineve dhe lëndëve të hidhura që përmban ndihmon tretjen, zgjeron arteriet si dhe është qetësues i lehtë e spazmolitik në çrregullime të sistemit neurovegjetativ.
Mentja qetëson sistemin nervor dhe ka aftësi afrodiziake.
Konopica në kohët e lashta quhej “Shpëtimtari i martesës” dhe është një stimulues mjaft i mirë si tek meshkujt ashtu dhe tek femrat. Sherebeli në sajë të përmbajtjes që ka është mjaft i efektshëm në rregullimin e qarkullimit të gjakut, ka efekt qetësues dhe stimulues mjaft i mirë.
Sanzi gjallëron veprimtarinë e organizmit dhe nxit shumimin e rruazave të kuqe dhe të bardha në gjak.
Salepi dhe kanella krahas aromës shquhen si nxitës të mirë të trurit në aftësinë seksuale.

Përdorimi

Një lugë gjelle nga përzierja bimore, hidhet në një filxhan ujë të valuar.

Mbulohet dhe lihet të pushojë për dhjetë minuta.

Kullohet dhe pihet i pa ëmbëlsuar ose me shumë pak mjaltë.

Përbërësit

Majoranë, fletë mente, trëndelinë, kanellë, salep, sherebelë, lule akacie, konopice etj.