info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Artrosilene Schiuma 15% (ketoprofen)

Çmimi:1,133.00 L

Shkumë me përmbajtje ketoprofeni për qetësimin e dhimbjeve dhe uljen e inflamacionit
Flakon x 50 ml

Stock: Ka stok

SKU: 1932
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Suitable For

Përshkrimi

Artrosileni shkumë përmban ketoprofen, një substancë e grupit AIJS (anti-inflamatorë jo steroidë).
Përdoret në lëkurë për trajtimin lokal të dhimbjeve dhe inflamacioneve të artikulacioneve, muskujve, tendineve dhe ligamenteve me natyrë reumatike ose nga traumat.

Mos përdorni Artrosilen nëse:
– jeni alergjik nga artrosileni ose nga ndonjëri prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim;
– shfaqet alergji nga ketoprofeni, acidi tiaprofenik, fenofibratet, filtrat solarë UV apo parfumet;
– shfaqen problematika të lëkurës si ekzemë ose akne, infeksione të lëkurës ose plagë të hapura;
– jeni në tremujorin e tretë të shtatzënisë ose po ushqeni me gji.

Ekspozimi ndaj rrezeve të diellit (edhe kur qielli është me re) ose ndaj llambave UVA i zonave ku po përdorni Artrosilene mund të shkaktojë reaksione të rënda në lëkurë.
Prandaj është e nevojshme:
– që të mbroni nga dielli pjesët e trajtuara, për të gjithë kohëzgjatjen e trajtimit, si dhe në dy javët pas ndërprerjes së tij, për të shmangur çdo rrezik të fotosensibilizimit.
– që të lani duart tërësisht pas çdo aplikimi të Artrosilene.
Nëse ndodh ndonjë reaksioni në lëkurë pas aplikimit të Artrosilene, trajtimi duhet të ndërpritet menjëherë.

Mos e aplikoni shkumën në plagë të hapura.
Shmangni kontaktin me sytë ose mukozat.
Lani duart plotësisht pas çdo aplikimi.
Mos përdorni fasho (garza, mbulesa me material të papërshkueshëm nga uji etj).

Fëmijët dhe adoleshentët
Siguria dhe efikasiteti i Artrosilene nuk është vërtetuar tek fëmijët dhe adoleshentët.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë, mendoni se mund të jeni shtatzënë, po planifikoni një shtatzëni, ose jeni duke ushqyer me gji këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj përpara se të përdorni Artrosilenin shkumë.
Në mungesë të përvojës klinike me formulimet e lëkurës, të dhënat i referohen studimeve të përdorimit sistemik.
Shmangni përdorimin e ketoprofenit gjatë tremujorit të parë dhe të dytë të shtatzënisë.
Mos përdorni Artrosilene gjatë tremujorit të tretë të shtatzënisë, pasi mund të shkaktojë toksicitet kardiopulmonar dhe renal te fetusi.
Përdorimi në fund të shtatzënisë, mund të çojë në zgjatje të kohës së gjakderdhjes, si tek nëna ashtu edhe tek foshnja.
Shmangni përdorimin e ketoprofenit gjatë ushqyerjes me gji.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Përdoreni gjithmonë këtë medikament siç përshkruhet në fletë-udhëzues ose siç e ka rekomanduar mjeku ose farmacisti juaj.
Nëse keni dyshime në lidhje me përdorimin, konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.
Vetëm për përdorim në lëkurë.
Skuma aplikohet në zonën që duhet trajtuar 2-3 herë në ditë, me masazh të lehtë.

Përbërësit

ketoprofen lysine salt,
polysorbate 80, propylene glycol, polyvinylpyrrolidone, lavender
nerolene, benzyl alcohol, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping