info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Arfen 500 mg (paracetamol)

Çmimi:90.00 L

Medikament OTC me veti analgjezike dhe antipiretike
Kuti x 20 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

20 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Përbërësi i Arfen është paracetamoli një medikament me veti analgjezike dhe antipiretike.
Përdoret:
– për të pakësuar dhimbjen e kokës, migrenën, dhimbje muskulare, dhimbje dhembi, dhimbje menstruale, dhimbje fyti.
– për të ulur temperaturën.

Mos përdorni Arfen:
– nëse jeni alergjik nga paracetamoli ose nga ndonjëri prej përbërësve të tjerë të pranishëm në formulim;
– jeni duke përdorur medikamente të tjera që kanë në përmbajtje paracetamol.

Shtatzënia, ushqyerja me gji dhe fertiliteti
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose po planifikoni një shtatzëni këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë medikament.
Arfen mund të përdoret gjatë ushqyerjes me gji nëse është e nevojshme.

Si të gjithë medikamentet e tjera dhe Arfen mund të çojë në shfaqjen e efekteve anësore dhe pse jo të gjithë njerëzit mund ti shfaqin ato.
Ndërprisni marrjen e këtij medikamenti nëse ndodhin fenomenet e mëposhtme:
– Reaksione alergjike të cilat mund të jenë të rënda si skuqje e lëkurës dhe kruajtje, e shoqëruar ndonjëherë me ënjtje të gojës ose fytyrës ose gulçim (mund të prekin deri në 1 në 1000 njerëz).
– Skuqje e lëkurës ose ulçera në gojë (mund të prekin deri në 1 në 1000 njerëz).
– Probleme me frymëmarrjen. Këto janë më të mundshme nëse i keni përjetuar më parë kur merrni qetësues të tjerë si ibuprofeni dhe aspirina.
– Mavijosje ose gjakderdhje të pashpjegueshme (mund të prekë deri në 1 në 1000 njerëz).
– Të përziera, humbje peshe të papritur, humbje oreksi dhe zverdhje të syve dhe lëkurës (mund të prekë deri në 1 në 10,000 njerëz).
– Janë raportuar raste shumë të rralla të reaksioneve serioze të lëkurës (mund të prekin deri në 1 në 10,000 njerëz).

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Fëmijët mbi 12 vjeç dhe të rriturit, mund të marrin 1-2 tableta çdo 4 deri në 6 orë nëse është e nevojshme. Mos merrni më shumë se 8 tableta në 24 orë.
Fëmijët e moshës 6-12 vjeç mund të marrin 1/2-1 tabletë çdo 6-8 orë nëse është e nevojshme. Mos u jepni fëmijëve tuaj më shumë se 4 tableta në 24 orë. Mos ua jepni më shumë se 3 ditë nëse nuk e rekomandon mjeku juaj.
Intervali midis dy dozave nuk duhet të jetë më i vogël se 4 orë.
Mos ua jepni fëmijëve nën 6 vjeç.

Përbërësit

paracetamol, povidone, corn starch, pregelatinized starch, sodium starch glycolate, stearic acid

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping