info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Abufene 400 mg

Çmimi:609.00 L

Medikament OTC që përdoret nga femrat që kanë afshe si pasojë e menopauzës
Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

SKU: 2738
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

30 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Indikimet:
-tek femrat gjatë menopauzës, për të pakësuar dhe reduktuar afshet.

Mos e përdorni këtë medikament në situatat e mëposhtme:
-nëse keni alergji nga ndonjëri prej përbërësve të këtij medikamenti;
-nëse keni intolerancë ose alergji nga gluteni, pasi përmban niseshte gruri.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Nëse jeni shtatzënë apo ushqeni me gji duhet të konsultoheni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij medikamenti.

Efekte anësore të padëshiruara
Si të gjitha medikamentet e tjera, dhe Abufene mund të çojë në shfaqjen e disa efekteve anësore si:
-ndjesi të pickimeve në ekstremitete;
-skuqje dhe irritim të lëkurës.
Në rast të efekteve negative të shfaqura në lëkurë trajtimi duhet të ndërpritet.

Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Ndiqni me rigorozitet rekomandimin e mjekut tuaj për përdorimin e këtij produkti.
Zakonisht rekomandohet të konsumohen 1 deri në 2 tableta në ditë.
Doza mund të rritet deri në 3 tableta në ditë.
Kohëzgjatja e trajtimit është 5 deri në 10 ditë, pra derisa të zhduken afshet.

Përbërësit

beta-alanine, magnesium stearate, glycerol palmityl stearate, hydrated silica, wheat starch

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping