info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

A-Derma Dermalibour Gel Moussant 250ml

Çmimi:L2,050.00

Dermalibour Xhel Shkumues për lëkura të ndjeshme dhe të irrituara 250 ml.

Pershkrimi

Formulim i përshtatshëm për të lehtësuar irritimet dhe për të parandaluar infeksionet bakteriale, në sajë të përmbajtjes së kompleksit Bakër-Zink dhe ekstrakteve të tërshërës RHEALBA. Zbut dhe pastron lëkurën. I përshtatshëm për të gjithë familjen (foshnja, fëmijë dhe të rritur), për fytyrën, trupin, duart e irrituara dhe mukozat e jashtme. Nuk djeg sytë. Tolerancë e larte dermatologjike, pediatrike dhe gjinekologjike. Pa parfum, pa paraben, pa sapun, hipoalergjik.

Perdorimi

Aplikohet dy herë në ditë, në lëkurë të lagësht dhe më pas shpëlahet me ujë.

Perberesit

WATER (AQUA) PEG-7 GLYCERYL COCOATE ZINC COCETH SULFATE DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE CETEARETH-60 MYRISTYL 7GLYCOL SODIUM CHLORIDE AVENA SATIVA (OAT) LEAF/STEM EXTRACT (AVENA SATIVA LEAF/STEM EXTRACT) CITRIC ACID COPPER SULFATE DISODIUM EDTA LACTIC ACID LAURETH-3 SODIUM HYDROXIDE ZINC SULFATE.