Ide dhuratash speciale për festa!!!

Një vit ndryshe ky që po lemë pas, më problematik, por që na mësoi se gjëja më me vlerë është shëndeti dhe familja.

Në këtë prag festash kemi dëshirë të shpresojmë dhe të festojmë për një vit të ri më të mirë.

Dhe, ku ka më bukur se festat me familjen.

Por…nuk ka festa pa dhurata. Madje, dhuratat janë ”shpirti” i festës dhe shpesh kërkojmë për ide dhuratash të veçanta.

Atmosfera e festave ka filluar të ndihet që tani. Pema u zbukurua, dritat janë ndezur, këngët e Krishtlindjes dëgjohen kudo dhe nënat tona kanë filluar të mendojnë për gatimet e festave, të cilat me aromën e mrekullueshme mbushin të gjithë shtëpinë.

Ato kujdesen gjithmonë për ne, prandaj në raste festash është rradha jonë t’i bëjmë të lumtura.

Më poshtë disa ide dhuratash për nënat:

Momentet e relaksit janë gjithmonë të nevojshme, aq më tepër në këtë periudhë të ngarkuar të vitit. Do ishte bukur organizimi i një dite në SPA, ose në një qendër masazhesh. Ndoshta mund të shkoni së bashku në një qendër estetike. Pedikyri, manikyri, një make-up profesional dhe bisedat me njëra tjetrën do u zbukurojnë pasditen dhe do u ngrohin zemrat.

Një ide tjetër është zgjedhja e produkteve dermokozmetike specifike për to, çka do u mundësojë përkujdesje për veten, lëkurë të kuruar dhe flokë plot shkëlqim.

Sugjerimi ynë janë disa sete festive që mund t’i gjeni në farmacitë Daja ose t’i blini online në FarmaOn

Dr.Grandel Collagen Power

Përmban:

  • Kremin Pro Collagen,
  • Ampulat Collagen Boost Falas

Përbërësit e setit janë ajo çka gjithësecila prej nesh kërkon me qëllim që të ristrukturojë, tonifikojë dhe forcojë lëkurën. Kjo arrihet në sajë të aftësisë që kanë përbërësit e kremit dhe ampulave për të stimuluar sintezën e kolagjenit në lëkurë. Me vetëm disa përdorime lëkura do jetë më e tendosur dhe rinore.

Lierac Lift Integral

Përmban:

-kremin rimodelues për fytyrën Lift Integral;

-kremin Lift Integral për zonën rreth syve;

-maskën Lift Integral.

Set i krijuar me qëllimin e vetëm që t’i ofrojë lëkurës së maturuar hidratim, butësi, freski dhe uniformitet.

Rrudhat do pakësohen dhe lëkura do marrë një pamje më rinore.

Phyto Phytokeratine

Përmban:

-kremin Phytokeratine për flokë të thatë dhe të dëmtuar;

-maskën Phytokeratine;

-shampon Phytokeratine.

Zgjedhja e duhur për personat që duan një ndryshim rrënjësor të flokëve. Dëgjoni shpesh ankesa që flokët janë të thata, pa shkëlqim, mezi krihen, janë të dobët?

Atëherë dhurata e duhur është seti Phytokeratinë. Produkt tepër cilësor dhe mbi të gjitha me çmim promocional. Me Phytokeratine trajtimin e flokëve e bën në shtëpi.

Skincode Restoration Duo Kit

Dhuratë ideale për parandalimin & trajtimin e rrudhave. Ushqen & ristrukturon lëkurën.

Serumi vajor (falas në këtë paketim) përforcon veprimin e kremit.

Toskani Architect Set

Një dhuratë nga marka Toskani

Set anti-rrudhë i përshtatshëm për çdo lëkurë, por kryesisht për lëkurë të maturuar (+45 vjeç).

Krem inovativ me acid hialuronik, kolagjen & peptide, përbërës me veprim të fuqishëm antirrudhë.

Ampulat, që vijnë falas në këtë paketim kanë efekt lifting të menjëhershëm dhe efekt që zgjat disa orë. Zgjidhja ideale për një pamje rrezëllitëse gjatë mbrëmjeve festive apo një eventi të rëndësishëm.

Por jo vetëm dhuratë për nënat, pse jo një ide edhe për shoqen, motrën apo një blerje e zgjuar për vete! Ja disa sete paketimesh promocionale që mund t’i gjeni në FarmaOn, në këtë prag festash.

Skincode Fall in Love Kit

Set i krijuar për të plotësuar të gjitha nevojat që ka lëkura juaj. Përmban:

-xhelin pastrues Skincode;

-serumin intensiv anti-rrudhë;

-kremin hidratues me veprim 24 orë;

-kremin e syve.

Largon plotësisht make-up-in, stimulon rigjenerimin qelizor, hidraton lëkurën, parandalon krijimin e rrudhave në zonën e syve.

Produkt unik zvicerian, që i ofron lumturi kujtdo që e provon.

Rilastil Maquillage

Rimel, laps sysh dhe pudër kompakte.

Gjithçka për një make-up perfekt, jo vetëm për festa.

Dr.Grandel Hydro Active Kit

Krem hidratues me acid hialuronik dhe ampula (falas) për një lëkurë të ushqyer e të hidratuar.

Për fëmijët zgjedhja e dhuratave është tepër e lehtë, ndoshta dhurata më e thjeshtë: një kukull, një makinë, një personazh vizatimor, një veshje superheroi etj.

Të gjitha setet e mësipërme, por edhe shumë të tjerë që mund t’i blini online në FarmaOn, mund t’i shikoni në vazhdim:

Megjithatë, nëse po mendoni t’i dhuroni diçka një bebeje, ne kemi disa propozime të cilat mund t’i shikoni më poshtë:

Po dhurata e duhur për adoleshentët???

Veshje është e vështirë t’u dhurosh, pasi shijet e tyre ndryshojnë ditë pas dite dhe prirja është të ndjekin modën e fundit. Librat jo të gjithë i pëlqejnë, madje, shpeshherë u duken të bezdisshëm. Gjëja më e rëndësishme për ta është pa dyshim pamja. Lëkurë e pastër, pa akne është dëshira më e madhe që kanë.

Në këtë rast ju vjen në ndihmë një nga alternativat e mëposhtme:

Mos kujtoni se harruam, vëllezërit, baballarët apo bashkëshortët tuaj. Kur vjen puna te dhuratat të gjithë gëzohen dhe lumturohen po njëlloj.

Jemi mësuar që dhuratat për ta të jenë kryesisht: pajisje elektronike (kufje, celular, ipad), veshje (pulovra, shall, kravata), një shishe vere e vjetër etj.

Por pse të mos u dhuroni diçka ndryshe? Diçka që as ata vetë nuk e presin, por që do i surprizojë dhe lumturojë. Pavarësisht se e fshehin dhe duket si të painteresuar, edhe për ta pamja e kuruar është e rëndësishme.

Dermokozmetika iu vjen në ndihmë edhe në këto ditë festash. Hidhini një sy produkteve të mëposhtme pasi u sigurojmë që mund të gjeni dhuratën që po kërkoni.

Mos harroni t'u bashkangjisni dhuratave një kartolinë ose një pusullë, ku t'u shprehni dashurinë dhe një urim të sinqertë njerëzve tuaj të dashur. Kjo, do ishte dhurata më e çmuar për ta.

FarmaOn ju uron Festa të gëzuara!

Ndoshta mund t’ju interesojnë edhe artikujt e mëposhtëm:

Çfarë duhet të dini përpara se të blini një dermaroller?

Si të ulim nivelin e kolesterolit në gjak në mënyrë natyrale