info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Sensodyne Repair and Protect Toothpaste

Çmimi:550.00 L

Pastë dhëmbësh për dhëmbë tepër të ndjeshëm
75 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Masa

75 ml

Suitable For

Pasta e dhëmbëve Sensodyne Repair and Protect ka për qëllim të pakësojë ndjeshmërinë e dhëmbëve.
Në sajë të pranisë së stanurit të fluorit krijon një shtresë veshëse rreth dhëmbit, për ta mbrojtur nga dhimbja që mund të shkaktohet nga mbindjeshmëria.

NovaMin është një kompleks i pranishëm te pasta Sensodyne, përbërësi kyç i saj, që lehtëson irritimet dhe pakëson ndjeshmërinë.

Nëse përdoret në mënyrë korrekte jep reultate të kënaqshme pasi:
– riparon dhëmbët e ndjeshëm;
– promovon dhëmbë të shëndetshëm;
– le një ndjesi freskie në gojë;
– përmban fluor.

Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me një dentist nëse:
– problemi vazhdon ose bëhet më keq;
– edhe pas 4 javësh përdorim ndjeshmëria e dhëmbëve nuk ulet.

Rekomandohet të përdoret nga të rritur dhe fëmijë mbi 12 vjeç. Për përdorimin tek fëmijët nën 12 vjeç konsultohuni me mjekun tuaj.

Vendosni të paktën 2.5 cm nga sasia e pastës dentare në furçën dentare dhe bëni pastrimin e dhëmbëve tuaj për të paktën një minutë.
Rekomandohet që larja e dhëmbëve të bëhet 2 ose 3 herë në ditë (jo më shumë sesa 3 herë) ose siç e këshillon mjeku juaj.
Mundohuni që të mos e gëlltisni pastën e dhëmbëve.
Shpëlani gojën mbas larjes dhe pështyni sasinë e tepërt të pastës.

Active Ingredient
Stannous fluoride

Inactive Ingredients
Glycerin, PEG-8, hydrated silica, pentasodium triphosphate, sodium lauryl sulfate, flavor, titanium dioxide, polyacrylic acid, cocamidopropyl betaine, sodium saccharin

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.