info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Vurdon Cutaneous Solution 1.5%

Çmimi:1,030.00 L

Trajtim lokal kundër dhimbjes dhe inflamacionit
Flakon x 30 ml

Stock: Ka stok

SKU: 003708
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Suitable For

Përshkrimi

Përbërësi aktiv: diclofenac sodium

Indikimet
Vurdon përdoret për përdorim të jashtëm në lëkurë, për të lehtësuar dhimbjet që shoqërojnë osteoartritin në kyçet sipërfaqësore që ndohen afër me lëkurën.
Nuk ka të dhëna për përdorimin e Vurdon në kyçe të gjera, të thella, të mbuluara nga shtresa muskujsh apo indesh të tjera si shpatulla ose shtylla kurrizore.

Vurdon kundërindikohet të përdoret:
– gjatë shtatzënisë;
– gjatë ushqyerjes me gji;
– nëse jeni alergjikë ndaj ndonjërit prej përbërësve të pranishëm në formulim;
– nëse jeni alergjik nga ndonjë medikament i grupit AIJS;
– nëse jeni alergjik ndaj DMSO.

Efekte të mundshme anësore
Pas aplikimit lokal të tretësirës Vurdon janë vënë re reaksione mbindjeshmërie dhe dermatit kontakti.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Lahet dhe thahet mirë zona e lëkurës ku ndjeni dhimbje.
Më pas aplikohet një sasi prej 20-40 pikash (0.5-1 ml) Vurdon.
Doza maksimale është 40 pika, 4 herë në ditë.
Masazhojeni lehtësisht deri në absorbim të plotë.
Nuk rekomandohet të përdoret në fëmijë.

Përbërësit

diklofenak sodium, dimetilsulfokside, etanol, solucion gliceroli, propilen glikol, uje i pastruar

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping