info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Vurdon 1% Gel (diklofenak natriumi)

Çmimi:437.00 L

Trajtim lokal kundër dhimbjes dhe inflamacionit
Tub x 100 g

Stock: Ka stok

SKU: 2264
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

100 g

Suitable For

Përshkrimi

Përbërës aktiv: diklofenak natriumi.

Vurdon xhel përdoret për trajtimin lokal të:
– inflamacioneve traumatike të tendinave, ligamenteve, muskujve dhe kyçeve nga tërheqjet ose ndrydhjet.
– manifestimeve lokale të patologjive të indeve të buta.
– manifestimeve lokale të atropative degjenerative.
Trajtimi nuk duhet të zgjasë më shumë se 2 javë.

Kundërindikimet:
– Nuk duhet të përdorni Vurdon xhel në rast se keni alergji nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim.
– Nuk duhet të përdorni Vurdon xhel nëse keni alergji nga acidi salicilik, nga barna të tjerë AIJS, nga izopropanoli ose propilen glikoli.

Ndër efektet anësore më të shpeshta mund të përmendim:
– prurit;
– eritemë;
– tharje lokale të lëkurës;
– ndjesi djegieje ose skuqjeje në lëkurë.

Nuk rekomandohet përdorimi i Vurdon xhel në shtatzëni dhe gjatë ushqyerjes me gji.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Doza është individuale për çdo pacient, bazuar në problematikën përkatëse.
Vetëm për përdorim të jashtëm.
Te të rriturit aplikohet vetëm në zonën që duhet trajtuar 3-4 herë në ditë.
Lani duart pas aplikimit.

Përbërësit

diklofenak natriumi, trietilaminë, karbomer, ketomakrogol 1000, ketiol LC, izopropanolol, parafinë e lëngët, propilenglikol, ujë, Levanda Viorye

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping