info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Vitabiotics Visionace Max

Çmimi:4,500.00 L

Suplement ushqimor për një shikim normal
Kuti x 56 (tableta + kapsula)

Stock: Ka stok

SKU: VITAB88
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

,

Lactose Gluten

Masa

56 tableta + kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Visionace Max është një suplement ushqimor që kombinon një sërë vitaminash me minerale dhe DHA, dhe ka për qëllim të përmirësojë shikimin.

Ai përmban:
– omega 3, me acide yndyrore të pangopura, që luajnë një rol të rëndësishëm strukturor dhe funksional në retinë, pjesë e syrit që zbulon dritën.
– luteinë, e cila përbën pigmentin dominues në retinë që thith dritën e dukshme blu.
– zeaksantinë, një komponent strukturor i makulës, zona qendrore e retinës, që përmban densitetin më të lartë të fotoreceptorëve.
– acid folik plus vitaminat B12 dhe B2 të cilat kontribuojnë në pakësimin e lodhjes,
– hekur, i cili mbështet transportin normal të oksigjenit në trup dhe merr pjesë në proçesin e ndarjes qelizore.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara se të përdorni këtë suplement.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet 1 tabletë dhe 1 kapsulë në ditë pas vaktit ushqimor.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Vitamin C (Ascorbic Acid, Glyceryl Tristearate), Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose & Dibasic Calcium Phosphate, Magnesium Oxide, Vitamin E Natural Source (as D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Lutein Esters & Zeaxthanthin Esters (Carriers: Sugar, Natural Vitamin E, Ascorbyl Palmitate, Cellulose Gum), Zinc Sulphate, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprilic Triglycerides, Glycerin, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Citrus Bioflavonoids, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Magnesium Stearate & Silicon Dioxide, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Niacin (Nicotinamide), Ferrous Fumarate, Betacarotene (Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Bilberry Extract, Manganese Sulphate, Cross-Linked Cellulose Gum, Riboflavin (Vitamin B2), Hydroxypropylmethylcellulose, Vitamin A (Vitamin A Acetate [Carriers: Acacia, Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Copper Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Potassium Iodide, Vitamin B12 (Cyanocobalamin). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold

Omega-3 Fish Oil (High DHA Fish Oil) (from Fish), Capsule Shell (Pharmaceutical Grade Gelatin [Halal Bovine source], Glycerin, Natural Source Colour [Red Iron Oxide]), Lutein Esters (Carriers: Vegetable Oil, Antioxidant: Natural Vitamin E), Zeaxanthin (Carrier: Sunflower Oil). Allergy Advice: For allergens, see ingredients in bold.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping