info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Vitabiotics Ultra Vit B-Complex

Çmimi:900.00 L

Suplement ushqimor me vitamina të grupit B
Kuti x 60 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

60 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Suplement ushqimor që kombinon 8 vitamina të grupit B të nevojshme për një sërë proçesesh metabolike, të nevojshme për mirëqenien e përgjithshme.
Vitaminat e grupit B janë vitamina të tretshme në ujë, vka nënkupton që eleminohen nëpërmjet urinës dhe nuk depozitohen në organizëm.

Vitaminat e grupit B janë veçanërisht të rëndësishme për:
– atletët dhe personat që merren me aktivitet fizik;
– personat mbi 50 vjev;
– vegjetarianët dhe veganët;
– personat me nje dietë ushqimore të varfër dhe jo të larmishme;
– personat që kanë mungesë të këtyre vitaminave në organizëm.

Ky suplement sjell një sërë benefitesh për:
– sistemin nervor dhe trurin;
– flokët dhe lëkurën;
– sistemin kardiovaskular;
– ruajtjen e niveleve normale të homocisteinës;
– çlirimin e energjisë;
– rritjen e imunitetit.

Nuk përmban:
– gluten;
– laktozë;
– konservues;
– maja;
– ngjyrues artificialë;
– maja.
Nuk testohet në kafshë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një sëmundje specifike këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohen 1-2 tableta në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.
Mos i përtypni tabletat.
Gëlltitini siç janë, të shoqëruara me një gotë me ujë.

Përbërësit

Bulking Agents: Dibasic Calcium Phosphate & Potato Starch, Niacin (Nicotinamide), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Dibasic Calcium Phosphate]), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin B6 (Pyridoxine HCI), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Colours: Titanium Dioxide, Red Iron Oxide), Sodium Starch Glycolate, Polyvinylpolypyrrolidone, Polyvinylpyrrolidone, Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Magnesium Stearate & Purified Talc, Riboflavin, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Biotin.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping