info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Vilonit emulgel 1%

Çmimi:462.00 L

Xhel me efekt analgjezik dhe anti-inflamator
100 g

Stock: Ka stok

SKU: 4890
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

100 g

Suitable For

Përshkrimi

Vilonit është një xhel dermik.
Vilonit përmban diklofenak, një substancë aktive që i përket familjes së barnave anti-inflamatore jo-steroide.
Përdoret për lehtësimin lokal simptomatik të dhimbjes dhe inflamacionit në:
– trauma të tendinave, ligamenteve, muskujve dhe kyçeve.
– format e lokalizuara të reumatizmit të indeve të buta.
– trajtimin e osteoartritit të kyçeve sipërfaqësore.

Rekomandohet që trajtimi të mos vazhdojë më shumë se 14 ditë.

Mos përdorni Vilonit:
– nëse jeni alergjik ndaj AIJS-ve.
– nëse jeni alergjik ndaj diklofenakut ose ndonjërit prej përbërësve të tjerë të këtij formulimi.
– në plagë të hapura, mukoza ose sy.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Mos përdorni Vilonit nëse jeni shtatzënë ose nëse jeni duke ushqyer me gji.
Kërkoni mendimin e mjekut tuaj përpara se të përdorni ndonjë medikament.

Efekte të mundshme anësore:
– Reaksione të lehta në lëkurë, në vendin e aplikimit.
– Skuqje.
– Ekzema.
– Eritema.
– Dermatit.

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Vilonit aplikohet në lëkurë me masazh të lehtë.
Aplikoni xhelin 3-4 herë në ditë në zonën që duhet të trajtohet.
Lani duart pas aplikimit.
Nuk duhet të vazhdoni trajtimin më shumë se 2 javë.
Nëse pas një trajtimi 7-ditor gjendja juaj nuk është përmirësuar, konsultohuni me mjekun tuaj.

Përbërësit

diclofenac diethylammonium, diethylamine, carbomer 934 P, cetomacrogol 1000, cetiol LC, isopropanol, paraffin liquid, levanda flavor, propylene glicol, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping