info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Verolax Glicerina 6.75 g Adulti Glicerina Soluzione Rettale

Çmimi:475.00 L

Mikroklizma me glicerinë për të rritur
Kuti x 6 mikroklizma

Stock: Ka stok

SKU: 003365
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

6 mikroklizma

Suitable For

Përshkrimi

Verolax përmban glicerinë, dhe ka veti laksative, prandaj përdoret për të trajtuar konstipacionin.
Vepron lokalisht, si pasojë e kontaktit të drejtpërdrejtë të solucionit me mukozën intestinale.

Nuk duhet të përdoret:
– tek personat që mund të kenë alergji nga ndonjëri prej përbërësve të pranishëm në formulim.
– në rast hemorragjie rektale;
– në rast hemorroidesh të inflamuara;
– në rast dhimbjesh abdominale, të vjellash dhe të përzjera.
– në rast të patologjive ano-rektale.

Verolax mund të përdoret gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Ndër efektet më të shpeshta që mund të japë përdorimi i Verolax është irritimi i rektumit (efekt kalimtar).

Përpara përdorimit të këtij bari lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Rekomandohet të përdoren 1-2 mikroklizma në 24 orë.
Mikroklizmat mund të përdoren në çfarëdolloj momenti të ditës.
Mikroklizmat janë njëpërdorimëshe.
Mikroklizmat përdoren vetëm në rrugë rektale.

Përbërësit

glicerina, malva estratto fluido, camomilla estratto fluido, amido di frumento, acqua depurata

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping