info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Tasectan Capsules

Çmimi:1,090.05 L

Suplement ushqimor me tanat xhelatine që ndihmon në frenimin dhe pakësimin e diarresë te të rriturit
Kuti x 15 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: 002002
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

15 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Tasectan është një produkt mjekësor që ka për qëllim të rivendosë funksionin fiziologjik të mureve të zorrës.
Është formuluar posaçërisht për të kontrolluar dhe pakësuar simptomat e lidhura me diarrenë që vjen nga shkaqe të ndryshme.
Efekti fillon brenda 12 orëve.

Tanatati i xhelatinës (përbërësi kryesor), nuk pëson ndryshime gjatë kalimit në stomak dhe shkon i pandryshuar në zorrë. Aty formon një shtresë e cila mbron mukozën e zorrëve dhe pakëson shpeshtësinë dhe kohëzgjatjen e episodeve të diarresë.

Në rast të diarresë tek fëmijët nën 3 vjeç dhe të moshuarit, duhet të konsultoheni me një mjek, veçanërisht kur simptomat zgjasin për një periudhë kohore disa ditore.
Konsumoni sa më shumë lëngje gjatë kohës që keni diarre.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Rekomandohet që të rriturit dhe fëmijët mbi 14 vjeç të konsumojnë 1 deri në 2 kapsula çdo 4 deri në 6 orë, derisa të frenohet diarreja.

Përbërësit

gelatin tannate, corn starch, magnesium stearate

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping