info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Synergy Folic Acid 400 mcg

Çmimi:714.60 L 643.14 L -10%

Acid folik për nënat përpara & gjatë shtatzënisë
Paketim x 60 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: SYNERGY10
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

60 kapsula

Suitable For

,

Përshkrimi

Acidi folik ose i njohur ndryshe si vitamina B9, është një vitaminë e tretshme në ujë.
Rekomandohet të përdoret gjatë shtatzënisë:
-për të shmangur dëmtimet në tubin neural të fetusit;
-për rritjen e indeve maternale gjatë shtatzënisë.

Acidi folik është gjithashtu i rëndësishëm për:
-funksionimin normal të sistëmit imunitar;
-të pakësuar ndjesinë e lodhjes;
-proçesin e spermatogjenezës (te meshkujt) dhe parandalimin e sëmundjeve të prostatës.
Rekomandohet të përdoret dhe tek personat të cilët kanë një dietë ushqimore strikte dhe nuk arrijnë të marrin nëpërmjet ushqimit sasinë e acidit folik për të cilën ata kanë nevojë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohet të konsumohet një kapsulë në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

folic acid, microcrystalline cellulose, maltodextrin, silicon dioxide, magnesium stearate, gelatin, purified water

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping