info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Structum 500 mg (kondroitinë)

Çmimi:2,145.00 L

Medikament OTC që përmban sulfat kondroitine me efekte pozitive tek kockat
Kuti x 60 kapsula

Stock: S’ka stok

SKU: 2549
Etiketa: , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

60 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Structum përdoret tek të rriturit (mbi 15 vjeç) për trajtimin e dhimbjes dhe shqetësimeve që shoqërojnë osteoartritin e gjurit dhe mesit.
Ky medikament ka një fillim të ngadaltë të veprimit, vonohet deri në rreth 2 muaj dhe efekti i tij mund të vazhdojë dhe pas ndërprerjes së trajtimit.

Mos përdorni Structum:
– nëse jeni alergjik nga substanca aktive apo nga ndonjëri prej përbërësit e tjerë të pranishëm në formuli.
– tek fëmijët nën 15 vjeç.

Shtatzënia dhe ushqyerja me gji
Përdorimi i këtij medikamenti nuk rekomandohet në shtatzëni dhe gjatë ushqyerjes me gji, me përjashtim të rasteve kur e këshillon mjeku juaj.
Nëse gjatë trajtimit me Structum zbuloni që jeni shtatzënë, bisedoni menjëherë me mjekun tuaj.

Si të gjithë medikamentet e tjerë dhe Structum mund të çojë në shfaqjen e efekteve anësore, pavarësisht se jo të gjithë i shfaqin ato:
– reaksione alergjike në lëkurë: skuqje, kruarje, ekzemë, rash, inflamacion. Në këtë rast ndërprisni menjëherë trajtimin dhe këshillohuni me mjekun tuaj.
– probleme me traktin tretës: të përzjera, të vjella. Këshillohuni me mjekun tuaj nëse këto efekte shfaqen.

Ky është një medikament OTC, kështu që mund të merret pa rekomandimin e mjekut.
Përpara se të përdorni këtë medikament, lexoni me kujdes fletë-udhëzuesin që gjendet brenda në paketim pasi përmban informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Kapsulat pihen siç janë, të shoqëruara me një gotë ujë.
Rekomandohet të konsumohet 1 kapsulë, 2 herë në ditë.

Përbërësit

Chondroitin sulphate sodium 500 mg
Talc, gelatin, titanium dioxide, indigotine.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping