info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Snup 0.5% spraj nazal (xylometazolin)

Çmimi:395.00 L

Spraj nazal dekongjestionant
10 ml

Stock: Ka stok

SKU: 004492269
Etiketa: ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Suitable For

Përshkrimi

Snuk spraj nazal ka si përbërës kryesor xylometazolinën, një bar i grupit alfa-adrenergjik simpatomimetik.
Ka veti vazokonstriktore dhe dekongjestionante.

Snup perdoret për:
• Dekogjenstionimin e membranës nazale në rastin e ftohjeve, bllokimit akut të hundëve (rinit vazomotor), ftohje alergjike (rinit alergjik).
• Lehtësimin e rriedhjeve të sekrecioneve në rastin e inflamacionit te sinuseve prenazale si dhe në katarraktet e veshit të mesëm të shoqëruara nga të ftohtët.
Snup® indikohet për përdorim te fëmijët nga 2-6 vjeç.

Mos përdor Snup në rastet e mëposhtme:
• Nëse jeni i mbindjeshëm (alergjik) ndaj klorhidratit të xylometazolinës.
• Nëse vuani nga një formë kronike e të ftohtit (riniti sicca).
• Pas heqjes kirurgjikale të gjendrës pineale (epifiza) permes hundës (hipofisektomi transfenoidale) ose ndërhyrjeve të tjera kirurgjikale në shtresën e jashtme (dura mater) të trurit.
• Te fëmijët nën 2 vjeç.

Përpara përdorimit të këtij medikamenti lexoni me kujdes fletëudhëzuesin e pranishëm në paketim, pasi ai përmban një informacion më të detajuar.
Për çdo paqartësi këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Përdorimi

Përdoreni Snupin saktësisht siç përshkuhet në kete fletëudhëzues ose siç e ka rekomanduar mjeku apo farmacisti juaj.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar dhe kohëzgjatjen e trajtimit.
Nëse nuk përshkruhet ndryshe nga mjeku, fëmijët e moshës nga 2 – 6 vjeç duhet të aplikojnë një spraj në secilën anë të hundës, deri në tre herë në ditë.
Snup nuk duhet të përdoret më shumë se 7 ditë rresht.
Snup është vetëm për përdorim në hundë.

Shënim për përdorim:
Hiqni tapën plastike nga shishja. Gjatë përdorimit të sprajit për here të parë, bëni disa shkrepje në ajër derisa të krijohet një shkrepje konsistente.
Pastrojeni tapën nga jashtë pas çdo përdorimi.
Për arsye higjienike dhe me qëllim shmangien e infeksioneve nazale, spraji duhet të përdoret vetëm nga 1 person.

Përbërësit

klorhidrat xylometazoline, dihidrogjen fosfat kaliumi, ujë fiziologjik, ujë i purifikuar

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping