info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Shedirpharma Miramag-K

Çmimi:1,620.00 L

Suplement ushqimor që rrit mbrojtjen imunitare dhe ruan balancën elektrolitike
Paketim x 20 bustina

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

20 bustina

Suitable For

Përshkrimi

Miramag-K është një suplement ushqimor që synon të ruajë balancën elektrolitike në organizëm.

Përmban:
Tartratin e L-carnitinës, që shërben si burim energjie për një sërë proçesesh në organizëm. Carnitina prodhohet në mëlçi, në veshka, në tru dhe një pjesë sigurohet nëpërmjet dietës ushqimore. Në rast se dieta ushqimore nuk mundëson sasinë e duhur të saj, fillojnë të shfaqen shenjat e një lodhjeje fizike dhe mendore.
Kaliumi dhe Magnezi, janë elementë gjurmë që përfshihen në mbi 300 reaksione enzimatike, që sigurojnë integritetin e membranave qelizore, stabilitetin qelizor, kontraktimin muskulor dhe përçimin e impulseve midis nervave. Mungesa e tyre çon në ngërçe, lodhje, dhimbje koke dhe dhimbje menstruale.
Fosfori, është i nevojshëm për proçeset që shoqërohen me çlirim energjie. Ai është i rëndësishëm për zemrën, muskujt dhe kockat.
Zink, një mineral me veti imuno-stimuluese.
Vitamina C, e nevojshme për sintezën e kolagjenit, katekolaminave dhe karnitinës. Mbron qelizat nga stresi oksidativ.
Vitaminat e grupit B, të nevojshme për mbarëvajtjen e një sërë proçeseve që ndodhin në organizëm.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose vuani nga një sëmundje specifike, këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Në sajë të përbërësve natyralë mund të ketë ndryshim të ngjyrës nga loti në lot.

Përdorimi

Nëse nuk është përshkruar ndryshe nga mjeku, rekomandohet konsumimi i 1 deri 2 bustinave në ditë (në mëngjes dhe pasdite).
Bustina tretet në një gotë me ujë ambjenti dhe pastaj pihet.
Shmangni tretjen e bustinës në pije të gazuara ose me përmbajtje të acidit citrik.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Sorbitol; monobasic potassium phosphate; magnesium carbonate; C vitamin; aroma (on maltodextrin and gum arabic); zinc gluconate 13.5%; magnesium oxide; anti-caking agent: amorphous silica; L-carnitine tartrate; sucralose; vitamin B6; vitamin B1; sunset yellow E 110 food coloring; vitamin B12.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping