info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Shedirpharma Miraferrum Junior Gocce

Çmimi:1,500.00 L

Suplement ushqimor me bazë hekuri për fëmijë
30 ml

Stock: Ka stok

SKU: SHEDIR19
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

Masa

30 ml

Suitable For

Përshkrimi

Miraferrum Junior është një suplement ushqimor me bazë hekuri për fëmijë të cilët kanë mungesë hekuri në organizëm.
Krahas hekurit, formulimi përmban acid folik dhe vitaminë C, të nevojshme për përthithjen më mirë të hekurit dhe për një sërë proçesesh të tjera në organizëm.

Nivele të ulëta të hekurit çojnë në shfaqjen e anemisë ferriprive, një ndër tipet më të shpeshta të anemisë.
Mungesa e hekurit ndikon negativisht në transportin e oksigjenit në gjak. Si pasojë shfaqet vështirësi në frymëmarrje dhe lodhje.
Anemia mund të shfaqet pavarësisht moshës së individit.

Pa gluten.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Përdorimi

Me përjashtim të rasteve kur mjeku e ka përshkruar ndryshe, rekomandohen dozat e mëposhtme:
– fëmijët deri në 3 vjeç, 8 pika në ditë;
– fëmijët nga 4 deri në 10 vjeç, 13 pika në ditë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

Pwrbwrwsit aktivw:
Iron, Folic Acid, Vitamin C, and Vitamin B12.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping