info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Shedirpharma Byta K

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Suplement ushqimor me vitaminë K, për fëmijë
15 ml

Stock: Ka stok

SKU: SHEDIR22
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Masa

15 ml

Suitable For

,

Përshkrimi

Byta K është një suplement ushqimor me vitaminë K, i nevojshëm në rastet kur dieta ushqimore nuk arrin të plotësojë nevojat ditore të organizmit për vitaminën K ose kur rritet kërkesa për të.

Vitamina K është një vitaminë e rëndësishme për proçesin e koagulimit të gjakut. Ajo është një vitaminë e tretshme në yndyrna.
Krahas konsumimit të ushqimeve që e kanë në permbajtje, ajo sintetizohet dhe nga flora intestinale.

Tek foshnjet sasia e vitaminës K në organizëm mund të jetë me e ulët se norma për disa arsye:
– nëpërmjet placentës kalon një sasi e vogël e saj, pasi placenta lejon kalimin e vetëm disa yndyrnave;
– qumështi i gjirit mund të mos sigurojë sasinë e vitaminës K për të cilën ka nevojë.
Në këtë rast sugjerohet marrja e vitaminës K në formën e suplementeve ushqimore.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë dhe jo më shumë se 60 ditë mbas hapjes së flakonit.
Nuk duhet të konsumohet në rast mbindjeshmërie nga ndonjëri prej përbërësve.

Përdorimi

Tunde shishen përpara çdo përdorimi.
Rekomandohen të konsumohen 4 pika në ditë. Mund të konsumohen siç janë ose të tretura në pak ujë ose lëng tjetër që nuk kalon temperaturën prej 37 °C.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

helianthus annuus L. semi olio, vitamina K, DL-alpha-tocoferolo

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping