info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Rokivit D3 28000 UI

Çmimi:3,900.00 L

Suplement ushqimor që synon të korrigjojë defiçiencën e vitaminës D në organizëm
Kuti x 8 kapsula

Stock: Ka stok

SKU: 004495684
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

8 kapsula

Suitable For

Përshkrimi

Rokivit është një suplement ushqimor që ka për qëllim të trajtojë defiçiencën e vitaminës D në organizëm.
Siguron atë sasi të vitaminës D që nuk arrini ta merrni dot nëpërmjet dietës ushqimore.

Sipas udhëzimeve dhe protokolleve ndërkombëtare duhen:
– 28000 UI vitaminë D në javë për të trajtuar defiçiencën e saj, tek fëmijët mbi 11 vjeç dhe të rriturit.
– 14000 UI vitaminë D në javë për të trajtuar defiçiencën e saj tek fëmijët nga 1 deri në 11 vjeç.

Përdoreni Rokivit D3 vetëm në rastet kur e rekomandon mjeku juaj.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.

Përdorimi

Rekomandohet që të rriturit të konsumojnë 1 kapsulë në javë.
Kapsula gëlltitet siç është, e shoqëruar me një gotë ujë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Përbërësit

cholecalciferol, sunflower oil, gelatine, glycerine.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping